Philadelphia 76ers lõpetas 14-mängulise kaotusteseeria ({{commentsTotal}})

Pascal Siakam (43) ja Jimmy Butler (23)
Pascal Siakam (43) ja Jimmy Butler (23) Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Korvpalliliiga NBA play-off'ide idakonverentsi poolfinaalis alistas Philadelphia 76ers võõrsil Toronto Raptorsi 94:89 (26:17, 25:21, 18:25, 25:26) ja viigistas seeria üks-ühele.

Philadelphia haaras avaveerandil eduseisu ja suurendas seda teisel perioodil korraks isegi 19 punktile (45:26), aga pärast vaheaega hakkas Toronto vaikselt tagasi tulema ja jõudis ühe punkti kaugusele (61:60).

Viimasel perioodil õnnestus Philadelphial veel korra vahe sisse rebida (83:70), kuid kohtumise lõpp läks ikkagi pingeliseks - Pascal Siakami (Toronto) korvi järel oli vahe 46 sekundit enne sireeni taas üks silm (90:89).

Järgmisel rünnakul õnnestus Joel Embiidil (Philadelphia) tabada (92:89). Toronto võttis aja maha ja pärast seda eksis Danny Green kaugviskel. Kiiresti tehti vastastele viga, Tobias Harris tabas mõlemad vabavisked ja Toronto enam kohtumist päästa ei suutnud.

Viimati võitis Philadelphia Torontos 2012. aasta novembris ja ühtlasi lõpetati seega 14-mänguline kaotusteseeria.

Enim teeneid Philadelphia võidus oli Jimmy Butleril, kelle arvele kirjutati 30 punkti ja 11 lauapalli. Torontole ei olnud sedapuhku abi ka Kawhi Leonardi 35 punktist.

Denver Nuggets alistas kodus Portland Trail Blazersi 121:113 (32:32, 26:23, 35:29, 28:29) ja asus läänekonverentsi poolfinaali üks-null juhtima.

Keskmängija Nikola Jokic tõi Denveri kasuks 37 punkti, 23 silma ja kaheksa resultatiivse sööduga panustas mängujuht Jamal Murray. Üleplatsimeheks osutus aga Portlandi tagamängija Damian Lillard, kelle arvele kanti 39 punkti.