Portland jäi lauas hätta, aga viigistas seeria ({{commentsTotal}})

C.J. McCollum
C.J. McCollum Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Portland Trail Blazers alistas korvpalliliiga NBA play-off'ide teises ringis võõrsil Denver Nuggetsi 97:90 (28:23, 22:12, 28:29, 19:26) ja viigistas üldseisu üks-ühele.

Portland haaras esimesel veerandil eduseisu, mida ta teisel kindlalt hoidis kümnekonna punkti juures. Kolmanda veerandi alguses oli see korraks isegi 17 silma (52:35) ja kuigi vahepeal tuli Denver pisut lähemale, siis viimase perioodi alguseks olid külalised ees 78:64.

Järelejäänud aja jooksul suutis Denver viia vahe väiksemaks kümnest punktist. Nikola Jokici (Denver) korvi järel oli see 34,9 sekundit enne lõppu viis silma ja Enes Kanter (Portland) kaotas kohe palli, aga Jokici järgmine vise enam ei tabanud ning pööret ei suudetud tuua.

C.J. McCollum oli 20 punktiga võitjate resultatiivseim. Kanteri ja Rodney Hoodi arvele jäi 15 silma. Jokic panustas Denveri esitusse 16 punkti, 14 lauapalli ja seitsme resultatiivse sööduga.

"Hea uudis on see, et neil oli palju ründelaudu, aga nad ei kasutanud neid ära," hingas Portlandi peatreener Terry Stotts kergendatult. "Teise võimaluse pealt viskasid nad ära 8/24. Meil oli õnne, et pääsesime nende ründelaudadest nii kergelt."

Stottsi sõnul tegutsesid Jokic ja Paul Millsap kui võrkpallurid. "Nad mõlemad on suurepärased ründelaudade hankijad. Nad on igal juhul lauapallide hankimises üks kolmest paremast tiimist ja peame tagama, et kolmandas mängus neil selliseid võimalusi ei teki."