Liverpool ei vääratanud, ManU ja Arsenal said üllatuskaotused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Liverpooli avavärava löönud Georginio Wijnaldum (keskel)
Liverpooli avavärava löönud Georginio Wijnaldum (keskel) Autor/allikas: imago images/PRiME Media Images/Scanpix

Inglismaa jalgpalli meistrivõistlustel tõusis taaskord liidriks Liverpool, kes alistas võõrsil Cardiff City. Meistrite liiga koha eest heitlevad Manchester United ja Londoni Arsenal kaotasid vastavalt Evertonile ja Crystal Palace'ile.

Tiitlipretendent Liverpooli jaoks oli kohtumise avapoolaeg küllaltki frustreeriv, sest mitmeid häid võimalusi ei suudetud väravaks vormistada. Võõrustajate võrku suudeti viimaks sahistada 56. minutil, kui jala sai valgeks hollandlasest poolkaitsja Georginio Wijnaldum. Liverpooli teise värava lõi Mohamed Salahi teenitud penaltist James Milner.

Tõelise üllatustulemuse pakkus Liverpooli linnarivaal Everton, kes alistas kodumurul Manchester Unitedi koguni 4:0. Brasiilia ründaja Richarlison viis Liverpooli klubi 13. minutil juhtima ja 15 minutit hiljem kahekordistas Gylfi Sigurdsson võõrustajate edu. Teisel poolajal olid täpsed Lucas Digne ja Theo Walcott.

Oluliselt paremini ei läinud ka Londoni Arsenalil, kes pidi kodus tunnistama Crystal Palace'i 3:2 paremust. Palace'i eest skoorisid Christian Benteke, Wilfried Zaha ja James McArthur, Arsenali väravad lõid Mesut Özil ja Pierre-Emerick Aubameyang.

Tabeli tipus on seis jätkuvalt väga tasavägine. Ühe mängu enam pidanud Liverpool edestab teisel kohal olevat Manchester Cityt kahe silmaga. Kolmandal kohal paikneval Tottenhamil on 67 punkti, neljas on Arsenal (66 p), viies Chelsea (66 p) ja kuues Manchester United (64 p).