Manchester City alistas Tottenhami ja tõusis tabeli liidriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Phil Foden
Phil Foden Autor/allikas: AFP/Scanpix

Inglismaa jalgpalli meistriliigas alistas tiitlikaitsja Manchester City koduväljakul Tottenham Hotspuri tulemusega 1:0 ning tõusis sellega kokkuvõttes liidripositsioonile.

Kohtumise ainsa värava lõi viiendal minutil 18-aastane Phil Foden, kelle jaoks oli tegemist esimese täpse tabamusega Inglismaa meistriliigas. Ühtlasi sai tiitlikaitsja Tottenhamilt magusa revanši Meistrite Liiga poolfinaalkoha eest. Mäletavasti võitis Manchester City sel nädalal veerandfinaali korduskohtumises Tottenhami 4:3, kuid sellest edasipääsuks ei piisanud.

Kokkuvõttes tõusis Manchester City ühepunktilise eduga Liverpooli ette liidripositsioonile. Tiitlikaitsjal on 34 kohtumisega kogutud 86 punkti, Liverpoolil 85. Kolmandana jätkab Tottenham, kellel on punkte 67.

Teised tulemused: Bournemouth - Fulham 0:1, Huddersfield - Watford 1:2, West Ham - Leicester 2:2, Wolves - Brighton 0:0.