Nõrk teine poolaeg maksis Kalev/Cramole koha finaalis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1554488160000 | amCalendar}}

Eesti-Läti korvpalliliigas kaotas BC Kalev/Cramo poolfinaalmängu Riia VEF-i vastu 80:90 (25:20, 22:13, 10:26, 23:31) ja läheb pronksimängus vastamisi BK Ogrega.

Rabedalt alustanud Kalev/Cramo suutis kiirelt reageerida ja jäi avaveerandil peale viie punktiga, visates Riia 20 silma vastu 25. Teise veerandi võitis Eesti klubi juba kindlalt, olles parem 22:13 ning minnes vaheajale 14-punktilises eduseisus.

Riia VEF naasis aga poolajapausilt võimsalt, sest kolmandal veerandil oldi Kalev/Cramost üle koguni 16 silmaga, tänu millele saavutati viimase veerandi eel kahepunktiline edu. Viimasel veerandil suutis valitsev Eesti meister oma mängu küll mõnevõrra parandada, kuid sellegipoolest tuli Läti klubilt lõppkokkuvõttes vastu võtta kümnepunktiline kaotus.

Võitjate resultatiivseimana viskas Artis Ate 19 punkti ja tõi viis lauapalli, kaksikduubliga hiilgas 17 silma ja 11 lauapalli toonud Mareks Mejeris. Kalev/Cramo parimana loopis Chavaughn Lewis 32 punkti, Tony Wroten panustas 14 silmaga.

Riia VEF kohtub finaalis põhiturniiri võitja Ventspilsiga, Kalev/Cramo mängib pronksimängus BK Ogrega.