Tartu alustas hästi, kuid Kalev/Cramo võttis võimsa võidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reggie Lynch
Reggie Lynch Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas valitsev Eesti meister Kalev/Cramo veerandfinaali avamängus Tartu Ülikooli meeskonna 84:59.

Kodusaalis mänginud Tartu jäi küll avaveerandi järel seitsmepunktilisse kaotusseisu, kuid poolajaks suudeti punktiga juhtima minna. Kui veel kolmanda veerandi keskel oldi vaid kahe silmaga taga, siis seejärel tartlaste jõud rauges ning Kalev/Cramo võttis mängust oma. Külalised võitsid kolmanda veerandi 11 ja neljanda veerandi koguni 15 punktiga. Lõppkokkuvõttes oldi Tartust üle 25 punktiga.

Võitjate resultatiivseim oli 18 punkti ja kaheksa lauapalli toonud Reggie Lynch. Chavaughn Lewise arvele jäi 14 punkti, viis lauapalli ja üheksa korvisöötu, Tanel Kurbas loopis 13 silma. Tartu parimana viskas Kregor Hermet 26 punkti.

Paralleelselt peetud mängus alistas põhiturniiri võitja Ventspils veerandfinaali korduskohtumises Pärnu Sadama 94:80. Avamängus raske kolmepunktilise võidu saanud Ventspils läks kodupubliku ees poolajaks 16 punktiga juhtima ja kuigi pärnakad suutsid järgnevad kaks veerandit minimaalselt võita, ei piisanud sellest enam võõrustajate alistamiseks.

Ventspilsile tõi enim punkte 15 silma visanud Rihards Lomazs. Pärnu parimana kirjutati Henri Wade-Chatmani nimele 28 punkti.