Pärnu Sadam pakkus põhiturniiri võitjale võimsa lahingu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1553799060000 | amCalendar}}
Pärnu Sadama korvpallimeeskond
Pärnu Sadama korvpallimeeskond Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti-Läti korvpalliliigas alustas Pärnu Sadam veerandfinaalseeriat põhiturniiri võitja Ventspilsi vastu napi 80:83 kaotusega.

Kodupublikule ilusa partii pakkunud Pärnu läks poolajale vastu kaheksapunktilises eduseisus ning alustas viimast veerandaega seisult 64:63, tugev Ventspils läks otsustava neljandiku keskpaigaks üheksa silmaga juhtima.

Pärnakad ei andnud aga alla ja tulid Saimon Suti vabavisete järel minut enne lõppu kolme silma kaugusele. Sutil oli võimalus mänguseis ka viigistada, kuid tema kaugvise 13 sekundit enne lõppu ei tabanud. Sealjuures oli Pärnu suurüllatusele lähedal juba teist korda, sest ka 10. veebruaril anti Ventspilsile koduväljakul ilus lahing. See mäng kaotati lõpuks 72:82.

Neli kaugviset tabanud Sutt kogus lõpusireeniks 17 punkti, sama palju jäi ka Henri Wade-Chatmani arvele. Kordusmäng toimub Ventspilsis pühapäeval.

Teine neljapäeval võistlustules olnud Eesti meeskond TalTech alistas oma veerandfinaali avakohtumises lätlaste Ogre 87:81. Head visketabavust näidanud Toomas Raadik (väljakult visked 7/9) tõi võitjatele 23 punkti, vanameister Gregor Arbet toetas teda 16 silmaga. Ogre võõrustab TalTechi laupäeval.