Henri Ausmaa: meie ja lätlased oleme ühise liigaga igati rahul ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Meeste korvpalli Eesti-Läti ühises liigas lõppes pühapäeval põhiturniir. Koha veerandfinaalis ehk kaheksa tugevama hulgas tagasid viis Eesti ja kolm Läti klubi. Kokku osales põhiturniiril 15 meeskonda.

Eesti-Läti ühisliigat mängitakse esimest hooaega. Nimelt oli mulluseks kevadeks selge, et aastaid käigus olnud Balti liiga paljude meeskondade ja pealtvaatajate jaoks enam atraktiivsust ei oma.

Peagi käidi lauale idee koos lõunanaabritega peetavast liigast ning Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juhi Henri Ausmaa sõnul võib uue võistluse käivitumisega rahul olla.

"Minu hinnangul on Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga olnud väga õigustatud, sest on olnud palju põnevaid mänge ja tegelikult jagus põnevust põhiturniiri lõpuni. Viimased mängud otsustasid viimased veerandfinaalidesse pääsejad," lausus Ausmaa Vikerraadiole.

"Turniir on olnud väga ühtlane ja seda on tõestanud ka mängud. Eeldatavalt kolm tugevamat meeskonda - VEF, Ventspils ja Cramo - ka nendel on põhiturniiril olnud väga palju tõestamist, et võita endast eeldatavalt nõrgemaid ja väga paljud mängud on läinud lõpu peale."

"Meie ja meie kolleegid Lätist on olnud igati rahul," rõhutas Ausmaa. "Mõned Läti võistkonnad on olnud natuke nõrgemad, aga päris võiduta pole keegi jäänud. Lisaks Eesti-Läti liigale selgitati mõlema riigi rahvuslikud play-off'id. Tegelikult olid mängud lõpuni välja ka allpool ülimalt pingelised ja võistkondade jaoks oli iga võit oluline."

Kuidas on lood publikuga? "Me oleme vaadanud publikuarve, nii saali kui telet ja pigem on numbrid olnud võrreldes eelmise hooajaga väikse kasvuga. Ei ole olnud hüppelist tõusu, aga ei saa öelda, et Eesti ja Eesti või Eesti ja Läti klubi mängudel oleks olnud suurt erinevust. Oleneb vastasest ja keskmised on ikkagi natuke tõusnud."

Ausmaa ütleb, et ideaalis võiks Eesti-Läti liigas osaleda 16 meeskonda. Järgmist hooaega puudutav arutelu toimub aga pärast 5. ja 6. aprillil Tallinnas toimuvat finaalturniiri.

"Me oleme lätlastega hooaja jooksul mõned korrad asja arutanud. Nad on väljendanud rahulolu. Mõlemad riigid on olnud oma klubidega pidevas suhtluses. Mõlemad pooled on aru saanud, et see oli hea lüke, et ühine liiga käivitada. Ideaalis võiks loomulikult olla Eestist ja Lätist kaheksa võistkonda ja seda oleme tegelikult ka hooaja eel välja öelnud, et Eesti esiliiga võitja võiks järgmisest hooajast liituda Olybet Eesti-Läti liigaga."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: