VIDEO | Russell Westbrook püstitas uue NBA rekordi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Russell Westbrook (paremal)
Russell Westbrook (paremal) Autor/allikas: AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA tegi Russell Westbrook läinud öösel ajalugu, kui sai Oklahoma City Thunderi 120:111 võidumängus Portland Trail Blazersi üle kirja kümnenda järjestikuse kolmikduubli.

Thunder läks kodupubliku ees peetud kohtumist avaveerandi järel kümne silmaga juhtima ning poolajaks kasvatati eduseis juba 19 punktile. Pärast vaheaega paranes ka Portlandi mäng ning külalised suutsid kolmanda veerandi lõpuks vähendada vahe vaid viiele silmale, kuid viimasel veerandil osutus sellegipoolest taaskord paremaks osapooleks Thunder, kes võttis lõppkokkuvõttes üheksapunktilise võidu.

Kümnenda kolmikduubliga hakkama saanud Westbrooki kontole kirjutati 21 punkti, 14 lauapalli ja 11 resultatiivset söötu. NBA eelmine järjestikuste kolmikduublite seeria rekord kuulus legendaarse Wilt Chamberlaini nimele, kes sai kahekohalise arvu punkte, lauapalle ja sööte kirja üheksas mängus.

Thunderi resultatiivseim mängija oli samuti kolmikduubli kirja saanud Paul George, kes loopis 47 punkti (käimasoleva hooaja isiklik rekord), tõi 12 lauapalli ja andis kümme korvisöötu. Tegu on esimese korraga NBA ajaloos, kui samas mängus kolmikduubliga hakkama saanud meeskonnakaaslased said kumbki kirja enam kui 20 punkti.

Portlandi parimana viskas Damian Lillard 31 silma, tuues veel seitse lauapalli ja andes kuus resultatiivset söötu.

Cleveland – New York 107:104
Detroit – Washington 121:112
Indiana – Charlotte 99:90
Toronto – Brooklyn 127:125
Chicago – Milwaukee 99:112
Houston – Dallas 120:104
Minnesota – LA Clippers 130:120
Oklahoma City – Portland 120:11