Kiivikas: miks ma ei võiks võistelda puhtana ka proffide seas?

Foto: ERR

Amatöörspordiga lõpetav Eesti kulturist Ott Kiivikas ei kavatse profileeri liitudes oma puhta spordi põhimõtteid reeta ja toob välja, et sel alal võib suuri tegusid teha ka tegevsportlase kohta suhteliselt küpses eas.

"Ma ei lähe proffidesse selle mõttega, et oma ideoloogia või põhimõtete vastu, mis ma ka puhta spordi eest seismises olen teinud... et ma peaks seda muutma. Ei, seda ma ei muuda. Selles vanuses eriti. Puudub point," lausus Kiivikas ETV saatele "Ringvaade".

Kiivika sõnul polegi amatööride ja proffide vahe nii suur, sest sisuliselt on ta samade vastastega ju amatööride seas juba jõudu proovinud. "Täna võistlen amatöörspordis ka enamasti võistlustel, kus puudub dopingukontroll ja kus tegelikult selgub, et inimesed ei tee seda sporti kõige puhtamalt," lausus Kiivikas.

"Aga kui teed seda nii edukalt, et oled täna amatöörides maailma reitingus number üks, siis ma ütlen, et seda on võimalik teha ka puhtalt, olles samal ajal Eesti antidopingu jälgimise all. Ma küsin: miks ei või teha seda proffides?"

"Ka uus profiliiga, mis on loodud rahvusvahelise alaliidu IFBB juurde - seal on olemas kaalukategooria kuni 90 kg, milles kavatsen hakata kaasa tegema," jätkas Kiivikas. "Täna võistlen 85-90 - põhilised kategooriad, kus terve karjääri võistelnud olen. Täna on seal inimesed nagu mina, kes on amatöörspordis enamiku saavutanud. Neil on antud läbi teatud võistluste võitmise profikaart ja homme nad võistlevad lihtsalt omavahel. Kui olen suutnud nendega täna võistelda, miks siis ei suuda homme? Väga lihtne."

Kiivikas on hetkel 41-aastane. Selles vanuses on vaja treeninguid juba targalt seada ja seetõttu on oodata ka võistluspausi. "Ma olen olnud 25 aastat kõik aastad võistelnud. Mitte ühtegi hooaega pole vahele jätnud. Vähe sellest, pole ka ühtegi kevad- või sügishooaega vahele jätnud. See tähendab, et mul on vaja vähemalt aasta-poolteist, et teha lihtsalt ülesehitavaid treeninguid."

"Selge see, et füsioloogiliselt pärast 40-ndat need protsessid liiguvad allamäge. Seda ei saa eirata," lausus Eesti edukaim kulturist. "Jõutreening on ka üks asi, mis aitab seda protsessi aeglustada. Ma näen seda ju täna võistlustel ka, kus minust veel vanema sünniaastaga mehed teevad imelisi tegusid. Ka proffides on neid, kus mees on 50 ja seisab reas ja võidab enamuse noore. Tegelikult on vaja lihtsalt targemalt teha ja aega ülesehituseks."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: