Järgmise aasta sumo Euroopa meistrivõistlused korraldatakse Eestis

Roman Markilov
Roman Markilov Autor/allikas: Erakogu

Bulgaarias Plovdivis lõppenud sumo Euroopa meistrivõistlustel võitsid eestlased ühe kuld-, ühe hõbe- ja kaheksa pronksmedalit. Võitjad selgitati välja U-21,U-23 ja täiskasvanute vanuseklassis.

 

U-21 vanuseklassi naiste raskekaalu Euroopa meistriks krooniti Kai Pähkel (Põltsamaa Nipi). Lisaks kullale raskekaalus teenis Pähkel pronksised autasud U-21 absoluutkategoorias ja U-23 raskekaalus ning oli pronksise naiskonna kooseisus nii U-21 kui U-23 võistkondlikul turniiril.

 U-21 vanuseklassis pälvisid pronksmedalid Darja Tokmantseva (N -60 kg) ja Roman Markilov (M -77 kg), mõlemad esindasid Narva Spordiklubi Buffen-do.

Pronksmedalid võitnud U-21 naiskonda kuulusid lisaks Kai Pähklile veel Darja Tokmantseva, Vlada Stepanova ja Enelin Leichter.

U-23 vanuseklassis oli parimaks tulemuseks Markilovi teine koht meeste kehakaalus kuni 77 kg. Naiste kehakaalus kuni 80 kg teenis pronksise autasu Leichter (Rakvere Spordiklubi Eesti Karud).

Pronksised autasud riputati kaela ka U-23 naiskonnale, kooseisus Leichter, Tokmantseva, Pähkel ja Helina Ärtis.

Täiskasvanute arvestuses sai naiste kehakaalus kuni 73 kg pronksmedali Gea Reimund (Eesti Karud), korrates sellega oma möödunud aastast tulemust.

Eesti sumotorid on toonud rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt Eestile 378 medalit.

Plovdivis toimunud Euroopa Sumoföderatsiooni kongressil kinnitati 2019. aasta EM-i korraldajaks Eesti Sumoliit ja võistluste toimumise kohaks on 18. - 21. aprillil Tallinn.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: