Aksalu koduklubi sai magusa võidu ({{commentsTotal}})

Mihkel Aksalu
Mihkel Aksalu Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Soome meistrisarja teises voorus käisid pühapäeval väljakul neli eestlastega mehitatud klubi, võidurõõmu said tunda vaid Mihkel Aksalu ja SJK.

Aksalu ja SJK-gi jaoks ei tulnud võit võõral väljakul lihtsalt, sest Turu Palloseura võrgud pandi sahisema alles pärast 88 minutit. 2:0 võit on tavapäraselt täismängu teinud Aksalule ja SJK-le ka hooaja esimene, vahendab Soccernet.ee.

Eelmisel nädalal SJK alistanud PS Kemi koos Marek Kaljumäe ja Maksim Lipiniga jäi seekord koduplatsil 2:4 alla Turu Interile. Kemi ei juhtinud mängus kordagi, poolaeg kaotati 1:2 ja viimase kümne minuti sees kindlustasid külalised võidu. Kaljumäe tegi kaasa kogu mängu, Lipin sekkus vahetusest 82. minutil, kui seis oli 1:3.

Kaotusega pidi leppima ka KuPS, kelle eest Ats Purje sai kirja 75 minutit. KuPs läks juhtima ja viigistas poolaja 1:1, kuid neli minutit pärast eestlase vahetust lõi Tampere Ilves kodupubliku rõõmuks võiduvärava. Avavoorus viigistanud KuPS on üks neljast meeskonnast, kel hooaja esimene võit veel võtmata.

Võiduta on ka Espoo Honka, kes nüüd mängis koduplatsil FC Lahtiga 0:0 viiki. Lahti eest tegi Artjom Dmitrijev kaasa 90 minutit, Henri Anier vahetati aga normaalaja viimasel minutil puhkama. Avavoorus võidu kirja saanud Lahti on tabelis nelja silmaga kolmandal real.