Klavan: Manchester City puhul oli tegemist igava Meistrite liiga loosiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani sõnul on oluline olla sügisel algavateks Rahvuste liiga mängudeks hästi ette valmistatud, mistõttu tuleb praegustes sõprusmängudes palju katsetada. ERR-ile antud intervjuus teeb Klavan juttu ka koduklubi Liverpooli šanssidest Meistrite Liigas.

Varsti ei jää Eesti jalgpallikoondise kalendrisse palju sõprusmänge järele ning edaspidi tuleb mängida rohkem punktide peale. Kas on natuke kahju ka?

Nii ja naa. Sõprusmängud on võib olla parem võimalus proovida erinevaid asju, erinevaid mängijaid. Kui on punktide peale mäng, siis peab kõik tipp-topp olema ja on vaja ikkagi esmajärgus need punktid kätte saada.

Kas sõprusmängudes mängijatega katsetamine on ka mõnevõrra frustreeriv, kui mõelda, et tahaks samal ajal ka võita?

Minu jaoks kindlasti mitte. Vahel tuleb vaadata ka suuremat pilti – need on asjad, mis meid tulevikus paremini edasi aitavad. Selle koha pealt ei ole mul mingeid probleeme.

Rahvuste liigas saime küllaltki tugevad vastased – Kreeka, Ungari, Soome. Kui palju juba praegu nende konkreetsete vastaste peale mõeldakse?

Päris nendele veel ei keskenduta. Eks praegu ole selline hea hetk enda mängu lihvimiseks. Mingil määral see taandub muidugi kõik sinna, et nendeks [Rahvuste liiga] mängudeks peab kõik valmis olema. Ei ütleks, et see praegune mõtteviis on kuidagi Kreeka, Ungari või Soome mängustiilidest tingitud. Praegu on see pigem enda mängu leidmine.

Sarnaselt Eestile sai raske loosi ka Liverpool, kes läheb Meistrite liigas vastamisi Manchester City'ga. Kas lootsid, et seal tuleks alguses vastu mõni lihtsam vastane?

Kui loosimine oli, siis oli see minu jaoks väga igav loos. Sõidad Meistrite liiga veerandfinaali mängule bussiga 40 minutit – eks see ole ka midagi teistsugust. Kindlasti oleks lootnud kedagi teist sinna, aga ma arvan, et teame seda meeskonda (Manchester City't) väga hästi. Meil on omad võimalused, et sellest paarist edasi jõuda.

Kas tunned, et Liverpooli edu Meistrite liigas lisab ka üha rohkem pinget meeskonnale?

Kindlasti on tegemist asjaga, millest väga palju räägitakse, aga ka liigaseis on väga põnev. Seal on vaja samamoodi neid mänge võita, et seal esinelja konkurentsis püsida. Ma arvan, et see ongi selline ajahetk, kus kõik mängud on äärmiselt tähtsad. Me ei saa keskenduda ainult Meistrite liiga mängudele, mistõttu on tegemist küllaltki põneva situatsiooniga.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: