Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suusahüppajad loodavad olümpiadebüüdil hea võistluse teha

Foto: ERR

Esimeste Eesti koondislastena asuvad PyeongChangi olümpial võistlustulle suusahüppajad Artti Aigro, Kevin Maltsev ja Martti Nõmme, kel on neljapäeval kavas normaalmäe kvalifikatsioon.

Nii 18-aastane Aigro, 17-aastane Maltsev kui 24-aastane Nõmme on olümpiadebütandid. Kolmapäeval said nad võistluspaigas teha esimesed treeninghüpped.

"Täitsa enam-vähem, aga päris minu hüpped ei olnud," rääkis Aigro ERR-ile esimesest treeningust. "Kindlasti võtan homseks kokku ja üritan parima anda."

"Esimene hüpe näitas palju, tundus, et tuleb midagi," sõnas Maltsev. "Aga kahe järgmise hüppega kadus suur lootus ära, ei tulnud kõige paremad need."

Nõmme lubas hooaja alguses, et esikümnekoht võiks kusagil tulla. Mida trenn näitas, milline vorm olümpiamängudeks on? "Ma otseselt ei lubanud seda, see oli mu eesmärk, mille seadsin endale hooaja alguses," ütles Nõmme. "Praegu treening lõppes igati positiivse noodiga. Alguses oli veidi raskusi hoovõtus ja äratõukel, aga need sai ruttu paika kiirete muudatustega."

Milline on PyeongChangi hüppemägi võrreldes teistega? "Mägi nagu mägi ikka. Ta on avatud, hästi palju muutlikke tuuleolusid," kirjeldas Nõmme. "Hüppad hästi, siis on iga mägi samasugune."

Kas tervis on korras ja varustus olümpiaks valmis? "Jaa, kõik on tehtud, tervis on korras ja varustusega ka kõik korras, homseks täiega valmis," kinnitas Aigro.

Kui palju peaks hüppama, et kvalifikatsioonist põhivõistlusele pääseda? "Ma ei usu, et see metraaž väga pikk on. Trennis oli 65 võistlejat, aga sealt kaovad veel ära suurte riikide varuvõistlejad," arutles Nõmme. "Arvan, et K-punkti (98 meetrit – toim) hüpata, siis saad kindlasti edasi. See on selline kuldne kesktee."

"Ilmad on erinevad, päevad on erinevad, ükski päev pole vend omavahel. Ei oskagi võtta, mitme meetriga edasi saaks," lisas Maltsev.

"Olen Martti sõnadega nõus," ütles Aigro.

Kas edasipääs on võimetekohane, lihtne ülesanne? "Enesekindlust on, kui oma hüppe ära teen, siis kindlasti on võimalik põhivõistlusele saada," arvas Aigro.

Mida see teie jaoks tähendab, et olete jõudnud olümpiale? "See näitab väga palju," lausus Aigro. "On head tööd tehtud ja pingutatud palju, et siia jõuda. Olen väga rahul."

"Üks etapp on spordis läbitud, olümpiale on saadud. Hea meel," rõõmustas Maltsev, kes MK-sarjas pole veel kunagi võistelnud.

"See on lapsepõlveunistus, mis on teoks saanud," tunnistas Nõmme. "Eks ta tuli väikese küünenärimisega, kas saad või ei saa, mingil määral lohutusauhinnana sain. Aga sellegipoolest, olümpial ja igati rahul. Viimase peal!"

Suusahüpete normaalmäe kvalifikatsioon algab neljapäeval, 8. veebruaril Eesti aja järgi kell 14.30.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: