Täna algab kiirmaleturniir "Meenutades Paul Kerest"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Igor Kovalenko

27. rahvusvahelisel kiirmaleturniiril "Meenutades Paul Kerest" on osavõtvate maletajate hulk rohkearvuline.

Reedel, 12. jaanuaril algab Eesti Spordiseltsi Kalev ja Eesti Maleliidu koostöös korraldatav 27. rahvusvaheline "Meenutades Paul Kerest" maleturniir. Sellest aastast on lisatud kahepäevasele kiirmaleturniirile ka ühepäevane välkmaleturniir. Registreerimine lõppeb 12. jaanuaril kell 17.30 Viru hotelli teisel korrusel. Võistlusega tähistatakse maailma ühe legendaarsema maletaja 102. sünniaastapäeva.

"Paul Keres esindas kogu oma malekarjääri jooksul maleturniiridel nii Kalevit kui Eestit. ESS Kalev, Eesti vanima ja suurima spordiorganisatsioonina, hoiab juba 27. aastat elus Paul Kerese mälestust. Turniiriga soovime populariseerida maleharrastust noorte seas, tuua Eesti maleparemikule rahvusvahelist tippkonkurentsi ning rikastada Eesti maleelu," rääkis Eesti Spordiseltsi Kalev juhatuse liige Aleksander Tammert seltsi pressiteate vahendusel.

Kiirmaleturniir on "Eesti Vabariik 100" maleturniiride sarja ametlikuks avaürituseks. Tegemist on sarja ühe suurima ja olulisema rahvusvahelise võistlusega. Täpsemat infot on võimalik leida Eesti Maleliidu kodulehelt aadressil www.maleliit.ee.

FIDE kalendrisse kuuluvale turniirile on oodata rohkem kui 200 maletajat nii Eestist kui ka seitsmest välisriigist.

Turniiril osalevast 21 rahvusvahelisest suurmeistrist kõrgeimate asetustega on Igor Kovalenko, Georg Meier, Evgeny Alekseev ja Daniel Fridman. Naistest on kohapeal võistlemas naiste suurmeister Laura Rogule Lätist.

Eesti mees tippmaletajatest võtavad maleturniirist osa Ottomar Ladva ja Meelis Kanep ning Eesti naistippudest Mai Narva.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: