IBU jättis Venemaa ja Valgevene sportlaste keelu jõusse

Venemaa laskesuusataja Said Karimulla Khalili.
Venemaa laskesuusataja Said Karimulla Khalili. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Neljapäevast pühapäevani kogunetakse Austrias Salzburgis rahvusvahelise laskesuusaliidu (IBU) iga-aastasele kongressile. Reedel võttis IBU kongress vastu juhatuse märtsis esitatud ettepaneku, mis keelab Venemaa ja Valgevene sportlastel või ametnikel osaleda IBU korraldatud rahvusvahelistel üritustel kuni edasise teatamiseni.

Ettepanekut toetas 39 saadikut, vastu oli kaks ja viis jätsid hääletamata. Ühtlasi võttis IBU kongress vastu juhatuse esitatud ettepaneku peatada Venemaa ja Valgevene alaliitude tegevus, kuniks nad tõestavad, et on täielikult pühendunud IBU eesmärkide ja põhimõtete toetamisele ja edendamisele. Vastavat ettepanekut toetas 40 saadikut, vastu oli üks, neli jättis hääletamata ja üks hääl ei läinud lugemisele.

IBU kongressil võetakse vastu veel mitu olulist otsust, sealhulgas IBU uue juhatuse ja täitevkomitee valimine ning 2027. aasta MM-i võõrustaja määramine.

Kokku kandideerib juhatusse ja täitevkomiteesse 30 kandidaati. IBU praegune president Olle Dahlin kandideerib presidendivalimistel konkurendita ning IBU asepresident Jiri Hamza on ainus kandidaat asepresidendi kohale.

14 kandidaadist, kes juhatuse liikmeteks kandideerivad, on seitse naised ja seitse mehed, mis näitab IBU pingutusi soolise võrdõiguslikkuse parandamisel ja naistele juurdepääsu tagamisel juhtivatele ametikohtadele. Kuuest saadaolevast juhatuse kohast peavad vähemalt kaks liiget olema naised ja vähemalt kaks mehed.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: