Euroliiga: Lyon alistas CSKA, kuuma käega Macon tegi Panathinaikose ajalugu

Korvpalli Euroliiga: Lyon - Moskva CSKA
Korvpalli Euroliiga: Lyon - Moskva CSKA Autor/allikas: SCANPIX/imago images/PanoramiC

Korvpalli Euroliigas jätkab heas hoos neljanda järjestikuse võidu teeninud Madridi Real, Moskva CSKA sama pikk seeria sai kolmapäeval aga otsa.

Real teenis hooaja esimese võõrsilvõidu, kui 75:68 alistati Peterburis sealne Zenit. Thomas Huertel viskas võitjate kasuks 15 punkti ning jagas kuus korvisöötu, Walter Tavares lisas 14 ja Fabien Causeur 13 silma.

Lyon läks koduväljakul Moskva CSKA vastu avaveerandil juhtima koguni 23:5, aga CSKA tuli seejärel mängu tagasi ning oli veel kaks ja pool minutit enne mängu lõppu ees 67:66, enne kui Elie Okobo kaks tabavat viset tõid Lyonile siiski 70:68 võidu. Okobo oligi 14 punktiga Prantsusmaa tiimi resultatiivseim, Daniel Hackett viskas CSKA kasuks 16 punkti.

Daryl Macon tegi Ateena Panathinaikose 95:69 võidumängus Istanbuli Anadolu Efese üle ajalugu, kui tabas 12 teele saadetud kaugviskest Kreeka klubi rekordit tähistavad üheksa. Macon kogus 34 punkti, Nemanja Nedovic toetas teda 17 silmaga.

Kaasani Unics võitis Baskonia vastu kolmapäeval teise veerandaja 24:6 ja kogu kohtumise 83:69, John Brown ja Andrei Vorontsevitš viskasid võitjate kasuks 14 punkti. Üleplatsimees oli 23 punkti toonud Wade Baldwin.

Kuue vooru järel on tabeliliidriks kõik mängud võitnud Barcelona, viis võitu ja üks kaotus on Madridi Realil ja Milanol ning neli võitu ja kaks kaotust Pireuse Olympiakosel, Lyonil, CSKA-l ja Tel Avivi Maccabil.