Täiseduga jätkav Milano tõusis Euroliigas liidriks

Shavon Shields (viskel)
Shavon Shields (viskel) Autor/allikas: euroleague.net

Korvpalli Euroliigas jätkab Milano Olimpia täiseduga, viimati saadi kodus napilt 73:72 jagu Villeurbanne'i ASVEL-ist.

Külalismeeskond alustas mängu paremini ja poolajapausile mindi ASVEL-i 40:26 eduseisus. Kolmanda veerandaja aga võitis Milano 25:11 ehk viimasele veerandile mindi vastu 51:51 viigiseisul. Enamiku veerandajast oli küll ASVEL mõne punktiga peal, kuid 2.32 enne normaalaja lõppu viigistas kaugviske tabanud Shavon Shields seisu 69:69-le. Pool minutit hiljem tabas Shields kahest vabaviskest ühe ja viis Milano punktiga ette. Kui mängida oli 1.29, viis Elie Okobo kolmene omakorda ASVEL-i kahe punktiga juhtima, kuid 27 sekundit enne lõpuvilet tabas Devon Hall kolmese ja tõi Milanole võidu.

Võitjatele tõi Shields 15 punkti, Nicolo Melli lisas 14, Malcolm Delaney 12 ja Ricci Giampaolo 10 punkti. Halli võiduvise oli tema ainus tabamus selles kohtumises ehk talle jäi kirja kolm punkti.

Üleplatsimees oli ASVEL-i ridades 25 punkti visanud Okobo.

Napi ühepunktilise võidu sai ka Madridi Real, alistades kodusaalis 70:69 Fenerbahce. Külalised võitsid poolaja 41:35, juhtisid kogu kolmandat veerandaega ning olid ka viimase veerandi alguses kuue punktiga peal, kuid Real ei andnud järele. 42 sekundit enne lõpuvilet tabas Nando De Colo kaks vabaviset ja viis Fenerbahce 69:66 ette, kuid seejärel vähendas Vincent Poirier vahe kahele punktile ja kümme sekundit enne normaalaja lõppu tabas ta ka kaks vabaviset, tuues Realile võidu.

Reali parim oli Fabien Causeur 16 punktiga, Thomas Heurtel lisas 10 silma. Fenerbahcele tõi De Colo 11 punkti ja andis kuus resultatiivset söötu.

Viiest mängust viis võitu saanud Milano tõusis ka Euroliiga liidriks, teisel kohal olev Barcelona on seni samuti täiseduga, seekordses voorus minnakse reede õhtul vastamisi Peterburi Zenidiga.

Realil on kirjas neli võitu ja üks kaotus, mis annab neile tabelis kolmanda koha. ASVEL on kolme võidu ja kahe kaotusega seitsmes ning Fenerbahce kahe võidu ja kolme kaotusega 12.