Marseille jalgpalliklubi ähvardab punktikaotus

PSG - Marseille kohtumine
PSG - Marseille kohtumine Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Pühapäeval kohtusid Prantsusmaa jalgpalli kõrgliigas Paris Saint-Germain ja Marseille Olympique. Marseille'i fännide mängueelse ebasobiva käitumise tõttu ähvardab klubi punktikaotus.

Pühapäeval mängisid Prantsumaa kõrgliiga kohtumises Paris Saint-Germain ja Marseille Olympique. Kohtumine lõppes 0:0 viigiga, ent mängu jäi varjutama Marseille fännide mängueelne käitumine.

Kohtumise eel olid staadionil viibinud politseinikud sunnitud kasutama pisargaasi, et eemale hoida Marseille'i fänne, kes üritasid piletita staadionile pääseda. Rüseluses sai vigastada üheksa politseinikku.

Ühtlasi loopisid Marseille'i fännid PSG mängijaid nii staadionile sisenedes kui ka mängu ajal erinevate asjadega. Staadionil olnud turvatöötajad pidid nurgalöökide ajal kilpidega kaitsma PSG nurgalöökide andjaid.

Nüüd ähvardab Marseille jalgpalliklubi potentsiaalne punktide kaotus, kuna Prantsusmaa klubi fännid on sel hooajal juba mitmel korral oma käitumisega ohtlikke olukordi tekitanud.

Augustis peatati Nice'i ja Marseille'i kohtumine, kuna mängijaid hakati loopima pudelitega. Kontrolli alt väljunud olukorras jooksid väljakule ka mõlema meeskonna fännid, kellest osad läksid oma mängijaid kaitsma.

Mõned fännid otsisid vastasmeeskonna mängijate ja poolehoidjatega füüsilist kontakti. Rahva liikumise käigus lasti väljakule veel rakette ja platsile tormanud korrakaitsjad ei omanud olukorra üle mingit kontrolli, mistõttu mäng peatati.

Oktoobris peatati kaheksaks minutiks Marseille Olympique'i ja Istanbuli Galatasaray vahel publikurahutuste tõttu. Probleemid algasid esimese poolaja lõpu eel, kui külalismeeskonna Galatasaray poolehoidjad loopisid väljakule mitmeid tõrvikuid ja muid objekte.

Toimetaja: Henrik Laever