CSKA viskas Türgis sada punkti ja alistas tiitlikaitsja

Moskva CSKA
Moskva CSKA Autor/allikas: SCANPIX / Tatyana Makeyeva/TASS

Korvpalli Euroliiga reedese mängupäeva keskses kohtumises sai Moskva CSKA võõrsil jagu tiitlikaitsjast Istanbuli Anadolu Efesest 100:96 (26:21, 25:25, 28:22, 21:28).

Kuigi lõpuks võideti vaid nelja punktiga, juhtis CSKA praktiliselt terve kohtumise. Eriti kindlalt haarati ohjad kolmandal veerandil, kus parimal juhul oldi ees 16 silmaga (75:59).

Viimasel veerandil vähendas kodumeeskond vahe mitut puhku vaid paarile silmale, aga viigiseisu või Anadolu Efesi juhtimist märkivat numbrikombinatsiooni tabloole ei tekkinudki.

Seejuures mängis CSKA ilma korvialuse jõu Nikola Milutinovi ja tagamängija Marius Grigoniseta. Tõsi, ka Anadolu Efes ei saanud loota Krunislav Simoni panusele.

Võitjate parim oli 23 silma kogunud Tornike Šengelia, kes tabas väljakult kaheksast viskest seitse ja vabaviskejoonelt veel kaheksast seitse. Will Clyburn panustas 18 punktiga. Iffe Lundberg ja Johannes Voigtmann said kirja 17 punkti, viimane ka seitse resultatiivset söötu.

Anadolu Efesele ei olnud abi ka Vasilije Micicist, kes kogus tervelt 32 punkti, tabades sealjuures kaugelt 7/11. Adrien Moerman lisas 14 punkti, Shane Larkin 12 punkti ja seitse tulemuslikku söötu.

Tulemused: Baskonia - Milano Olimpia 64:78, Berliini Alba - Villeurbanne'i ASVEL 67:71, Pireuse Olympiakos - Madridi Real 74:68, Istanbuli Anadolu Efes - Moskva CSKA 96:100, Kaasani Uniks - AS Monaco 80:88 la.

Kahe vooru järel jätkavad täiseduga veel kuus meeskonda: Barcelona, Olympiakos, Milano Olimpia, Villeurbanne, Monaco ja Peterburi Zeniit.