Suurepärane viimane veerand aitas Pärnu eurosarjas edasi

Pärnu Sadam
Pärnu Sadam Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pärnu Sadama korvpallimeeskond alustas FIBA Euroopa karikasarja kvalifikatsiooniturniiri 72:67 (12:13, 18:19, 16:25, 26:10) võiduga Viini GGMT korvpalliklubi üle.

Kui esimene poolaeg möödus punkt-punkti mängus, siis kolmandal veerandil asusid külalised kindlalt juhtima ja kasvatasid perioodi lõpuks edu 11 silmale.

Neljandal veerandajal muutis Pärnu aga sündmuste käiku, loopis koguni 26 punkti ja võttis ise 72:67 võidu, mis tagas koha järgmises ringis.

Viin tabas rohkem lähemalt (kahepunktivisked 52,6% vs 39,%), aga Pärnu oli edukam kolmestel (vastavalt 37,5% ja 25%). Pärnu oli agressiivsem ka ründelauas, kust hangiti 13 palli vastase seitsme vastu.

Kasey Hill oli 17 punktiga Pärnu resultatiivseim, Robert Valge lisas 15 ja Andris Misters 13 silma. Arturas Valeika nimele jäi 11 lauapalli. Viini parim oli 14 punkti ja seitsme tulemusliku sööduga Bogic Vujosevic.

Võit viib Pärnu koduse turniiri poolfinaali, kus tuleb kolmapäeval kohtuda Iisraeli klubiga Ness Ziona Ironi.