Jõesaar ja Bayreuth jõudsid eurosarja kvalifikatsiooniturniiril finaali

Janari Jõesaar EM-valimängus Itaalia vastu
Janari Jõesaar EM-valimängus Itaalia vastu Autor/allikas: FIBA.com

Lisaks Pärnu Sadama korvpallimeeskonnale on sel nädalal FIBA Europe Cupi kvalifikatsioonis mängimas ka Janari Jõesaare kodumeeskond Bayreuth, kes sai Venemaal Krasnojarskis toimuval turniiril poolfinaalis 84:77 (25:7, 16:23, 16:23, 27:24) jagu Ungari tiimist Szeged.

Saksamaa kõrgliigaklubi alustas kohtumist suuresti tänu Jõesaare vedamisele hästi, kui avaviisikus platsile saanud eestlasest ääremängija kogus oma esimese vahetusega seitse punkti ja kolm lauapalli, aidates Bayreuthil esimese perioodi koguni 25:7 võita, vahendab Korvpall24.geenius.ee.

Sealt edasi said ungarlased oma mängu käima ja Saksa klubi andis tasemes oluliselt järele, kuid lõpuks kindlustati siiski võit ja edasipääs reedesesse finaali, kus tuleb vastaseks kas kohalik Krasnojarski Jenissei või Iisraeli klubi Haifa Hapoel.

Lõpuks 25 ja pool minutit mänginud Jõesaar pärast avaveerandit rohkem punkte ei visanud.

Loe pikemalt portaalist Korvpall24.geenius.ee.

Toimetaja: Kirte Katrin Sarevet