Zeniit alistas Maccabi ja säilitas lootuse jõuda kaheksa hulka

Peterburi Zeniit Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com

Korvpalli Euroliigas sai Peterburi Zeniit reedel kodusaalis jagu Tel Avivi Maccabist 86:69 (25:15, 19:22, 22:11, 20:21). Jätkuvalt on lootust jõuda väljalangemismängudele.

Juba avaveerandil kümnepunktise edu haaranud Zeniit juhtis teise poolaja alguses viie silmaga, aga kasvatas perioodi lõpuks edu 18 punktile. Viimasel veerandil Maccabi enam lähemale kui 15 punkti ei jõudnud.

Austin Hollins oli 15 punktiga Peterburi resultatiivseim, Kevin Pangos lisas 13 silma. Kaotajate parim oli 15 punktiga Tyler Dorsey.

Zeniit peab nüüd kaheksa hulka jõudmiseks alistama esmaspäeval koduareenil edasilükatud kohtumises ka Ateena Panathinaikose. Kaotuse korral jäädakse võrdsele pulgale Valenciaga, kellele annab aga eelise paremus omavahelistes mängudes.

Veerandfinaalis on koht tagatud Barcelonal, Moskva CSKA-l, Istanbuli Anadolu Efesel, Milano Olimpial ehk AX Armani Exchange'il, Müncheni Bayernil, Madridi Realil ja Istanbuli Fenerbahce Bekol.