Türgi jalgpallurid lisasid Lille'i unistusele hoogu

Burak Yilmaz Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Prantsusmaa jalgpalli kõrgliigas alistas liidermeeskond Lille võõrsil Metzi 2:0 ja kasvatas edu Pariisi Saint-Germaini ees kuuele punktile. Tõsi, pealinnaklubil on varuks laupäevane kohtumine Strasbourgiga.

Reedeses mängus oli esimene hea väravavõimalus Metzil, aga Lille'i väravavaht Mike Maignan tõrjus Aaron Iseka Leya penalti. Lille lõi mõlemad väravad teisel poolajal: 60. minutil avas skoori Burak Yilmaz ja 89. minutil vormistas lõppseisu teine türklane Zeki Celik.

Lille'il on 32 mänguga 69 ja lähimal jälitajal PSG-l 31 mänguga 63 punkti. Pariisi klubi kohtub laupäeva õhtul võõrsil Strasbourgiga, kes asub tabelis 13. positsioonil.

PSG on alates hooajast 2012/2013 võitnud Prantsusmaal kaheksast võimalikust meistritiitlist seitse. Vaid hooajal 2016/2017 oli parim Monaco. Lille on võitnud ajaloo jooksul kolm tiitlit, viimati hooajal 2010/2011.