Arvulisse vähemusse jäänud Porto lülitas Juventuse konkurentsist

FC Porto Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Euroopa jalgpalli Meistrite liiga kaheksandikfinaali kordusmängus kaotas Porto võõrsil Torino Juventusele lisaajal 2:3, aga pääses tänu võõrsil löödud värava reeglile siiski edasi.

Portugali meistermeeskond oli esimese mängu kodus 2:1 võitnud ja läks ka korduskohtumist Sergio Oliveira 19. minutil penaltist juhtima. Selle skooriga avapoolaeg lõppeski.

Pärast pausi õnnestus Juventuse 23-aastasel ründajal Federico Chiesal veerand tunni jooksul (49. ja 63. minutil) kaks väravat lüüa. Lisaks sai Porto ründaja Mehdi Taremi lühikese aja jooksul kaks kollast kaarti ja saadeti duši alla.

Selline seis tähendas lisaaega ja kuigi Alvaro Morata saatis üleminutitel palli veel korra Porto väravasse, näitas VAR eelnevat suluseisu.

Viis minutit enne lisaaja lõppu lõi Sergio Oliveira oma õhtu teise tabamuse ja kuigi vaid paar minutit hiljem tabas ka Juventuse poolkaitsja Adrien Rabiot, siis see enam Itaalia suurklubi ei päästnud.

Porto pääses Meistrite liiga veerandfinaali teist korda viimase kolme aasta jooksul. Juventus langes aga teist hooaega järjest konkurentsist kaheksandikfinaalis. Eelmine kord jäädi selles faasis samuti võõrsil löödud värava reegli alusel alla Lyoni Olympique'ile.