Norra sai naiste teatesõidus kindla võidu, Eesti 16.

Laskesuusatamise MK-etapil Hochfilzenis võitis naiste 4x6 km teatesõidu Norra, Eesti naiskond (Kadri Lehtla, Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm, Regina Oja) sai 16. koha.

Esimese vahetuse järel mahtusid puhtalt lasknud Saksamaa, Rootsi ja Norra kahe sekundi sisse. Rootsi lahkus neljandast tiirust liidrina, aga nende lootus teisest järjestikusest teatevõidust lagunes kuuendas lasketiirus, kui Hanna Öberg pidi minema trahviringile.

Kahe tiiru peale ühte varupadrunit kasutama pidanud Tiril Eckhoff saatis Norra ankrunaise Marte Olsbu Röiselandi rajale 27,3-sekundilise eduga Prantsusmaa ning kohe neile järgnenud Saksamaa ja Itaalia ees.

Olsbu Röiseland kasvatas vahe korraks ka 45 sekundile, aga lubas pika edumaa tõttu jälitajaid lähemale, tuues Norrale (1+6) lõpuks võidu 24,5-sekundilise eduga.

Anais Chevalier-Bouchet tõi Prantsusmaa (0+16) finišisse teisena (+24,5), põnevas heitluses kolmandale kohale tõmbas pikema kõrre Rootsi (1+9; +32,5), kes edestas Saksamaad 0,2 sekundiga.

Eesti naiskonna avavahetust sõitnud Kadri Lehtla läks avatiirus ainsa naisena trahviringile ja saatis Tuuli Tomingase rajale eelviimasena ehk 22., kaotust liidritele oli kogunenud 2.16. Tomingas tegi kahe tiiru peale kolm möödalasku, näitas 14. sõiduaega ja tõstis eestlannad 21. kohale.

"Ilmselt olen endale natuke liiga teinud selle nädala jooksul, jalad on suhteliselt tühjad," rääkis Tomingas oma vahetuse järel. "Ega ma täna väga enesekindlalt starti ei läinud. Sihtisin jälitussõitu, kahju, et sellest midagi välja ei tulnud."

Talihärm võttis mõlemas tiirus ühe varupadruni ja Eesti kerkis 17. kohale, Regina Oja startis Olsbu Röiselandist 3.26 hiljem. Lamadestiirus eksis Oja küll kahel korral, kuid tõusis sellele vaatamata ühe koha võrra ning puhaste paberitega läbitud püstitiiru järel jäi Eesti (1+12) lõppkohaks 16. Kaotust Norrale kogunes 4.16,4.

Enne võistlust:

Eesti teatenaiskond läks nädala eest Kontiolahtis rajale koosseisus Regina Oja, Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm ja Kadri Lehtla, kuid kehv päev lasketiirus tähendas, et liidrid püüdsid eestlannad kinni ja finišisse ei jõutudki.

Hochfilzeni etapiks on stardijärjekorras tehtud vangerdus, nimelt läheb esimesena rajale Lehtla ning ankrunaiseks on Oja. Eesti kannab numbrit 17.

Kontiolahtis tuli võitjana üle finišijoone Rootsi (0+8), kes lõpetas Norra naiskonna seitse MK-etappi väldanud võiduseeria. Rootsi naised olid teatesõidus viimati triumfeerinud 2011. aastal Oberhofis.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: