Malta ja Fääri saared jätkavad ajalooliselt heas hoos ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Malta jalgpallikoondis
Malta jalgpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Jalgpalli Rahvuste liiga turniirisüsteem on võimaldanud mitmetel väikeriikidel omataolistega võisteldes panna kokku ilusaid seeriaid. Laupäevaste mängude järel jätkavad D-liigas heas hoos Malta ja Fääri saared.

Malta jäi koduväljakul Andorra vastu juba kolmandal minutil kaotusseisu, kuid väravad 56., 59. ning 90+3. minutil tõid saareriigile siiski 3:1 võidu. Malta on viimasest viiest mängust võitnud neli ja kaotuseta püsinud kuus järjestikust mängu, mis tähistab riigi ajaloo parimat saavutust.

D-liiga esimeses grupis viie mänguga kogutud kaheksast punktist esikohaks siiski ei piisa, sest seda hoiavad enda käes laupäeval Lätiga 1:1 viiki mänginud Fääri saared, kellel on 11 punkti. Fäärid ei ole kaotanud viies järjestikuses ametlikus mängus, mõistagi ei ole ka nemad kunagi varem nii heas hoos olnud.

C-liiga esimeses grupis mängisid Aserbaidžaan ja Montenegro 0:0 viiki, Küpros alistas Frosinone ründaja Grigoris Kastanose kahe värava toel 2:1 Luksemburgi. Montenegrol on grupi liidrina koos kümme punkti, Luksemburg on üheksa silmaga teine.