Tokyo olümpiamängud võivad toimuda pealtvaatajateta

Olümpiarõngad Tokyos
Olümpiarõngad Tokyos Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Tokyo 2020 olümpiamängude president Yoshiro Mori ütles, et talle ei meeldi idee, kui olümpiamängud korraldatakse pealtvaatajateta.

Praeguse COVID-19 pandeemia tõttu lükati olümpiamängud järgmisesse aastasse, sest häiritud on nii sotsiaalsed kui reisipiirangud, mis on omakorda mõjutanud sporti ja viinud mängude edasilükkumiseni.

Esialgse plaani järgi pidid Tokyo 2020 mängud algama sel reedel, 24. juulil, kuid Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) otsustas märtsis mängud edasi lükata. Järgmise aasta mängude toimumise osas on siiski kahtlusi ja kui need peetakse, siis kindlasti vähendatud kujul.

ROK-i president Thomas Bach pakkus eelmisel nädalal välja idee, et pealtvaatajaid võiks vajadusel vähendada, et mängud järgmisel suvel kindlasti toimuda saaksid.

Jaapani endine peaminister Mori ütles vastuseks Bachile, et võimalusel võiks pealtvaatajate vähendamist vältida. Ta usub, et Bachi esitatud idee on "halvim võimalik stsenaarium."

Samas ütles korralduskomitee tegevjuht Toshiro Muto teisipäeval, et Tokyo olümpiamängude korraldajad valmistuvad mängude korraldamiseks järgmisel aastal, isegi kui globaalne koroonapandeemia pole oluliselt leevenenud.
Muto ütles, et kuigi korraldajad lootsid viiruse põhjustatud ohtu vähendada, ei tea keegi, milline on olukord siis, kui mängud algavad 23. juulil 2021.

Korraldajad arvavad, et koroonaviirus jääb endiselt suureks probleemiks. "Aga kui suudame Tokyos toimuvaid mänge korraldada koronaviirusega, võib Tokyo olla järgmiste olümpiamängude või muude erinevate rahvusvaheliste sündmuste eeskujuks," sõnas Muto.

Sellegipoolest peavad Tokyo 2020 korraldajad uurima erinevaid stsenaariume, et mängud nii sportlaste, ametnike kui ka toetajate jaoks ohutuks muuta.

Toimetaja: Anett Bergström

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: