Politseinikuks õppiv Eesti korvpallikoondislane: algul kartsin relva

Eesti naiste korvpallikoondise tagamängija Sofia Kosareva õpib politseinikuks ja koondise laagrist osa võtta ei saa, sest koroonakriisi tõttu lükkus praktiline õpe Paikusel tavapärasest hilisemaks.

"Kui ma mõtlesin, et kuhu ma peale gümnaasiumit sisse astun, siis valikuid oli palju ja ma ei suutnud otsustada, aga kuna mulle on alati meeldinud inimesi aidata ja olin abivalmis ja positiivne, energiline, siis mõtlesin, et proovin politseikooli sisse astuda," selgitas Kosareva ERR-ile.

Eesti naiste korvpallikoondise 21-aastane tagamängija Sofia Kosareva lõpetab oma kolmeaastase politseiõppe esimest kursust. Paikusel asuva Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledžis, kus 30 aastat tagasi alustati politseihariduse andmist, läbib ta just praktilist õpet ja nii treenitakse tulirelvade kasutamise oskust. "Alguses väga kartsin, et ei tule välja, et kartsin pauke ja kartsin üldse relva. Aga nüüd tunnen ennast palju paremini. Aitas kaasa see, et olen terve elu spordiga tegelenud, et seal mul tuleb hästi välja."

Vile suus liikluse reguleerimist harjutades tunneb Eesti meister Paikuse õppekompleksi väljal end üsna enesekindlalt, kuid ise autorooli istudes ja siis kurve võttes veel mitte ideaalselt. "Kuna praegu mul hetkel ei ole veel lube, siis liikluse osas ma ei tunne ennast veel nii kindlalt, aga kool võimaldab praegu õppida."

Praktiliste tundide tõttu ei saa Kosareva osa võtta Tallinnas just toimuvast Eesti koondise treeninglaagrist. "Praegusel hetkel ma kahjuks ei jõudnud koondise juurde kuna koroona pärast tulime kooli hiljem ja õpe lõpeb samuti hiljem."

Sügisel, kui seljataga ka praktika, kavatseb eelmisel hooajal Tallinna Ülikooli naiskonna eest Balti liigas keskmiselt mängus 26 minutit väljakul viibinud ja 12,9 punkti visanud Kosareva naiskonna eest ketsid taas jalga tõmmata. "Siin koolis tehakse hästi palju sporti ja igapäev on midagi füüsilist, et kas enesekaitse või siis kehaline ettevalmistus, aga selle kõrvalt ma teen ikka spordisaalis ise ka trenni. Teen igasuguseid kavasid, et olla ikka valmis hooajaks," lisas Kosareva.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: