Kanter ja Sihtasutus Noored Olümpiale toovad sportlasteni tasuta maailmatasemel koolitused

Gerd Kanter
Gerd Kanter Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Spordisõprade ja ettevõtjate poolt loodud Sihtasutus Noored Olümpiale korraldab läbi suve tasuta veebiseminare, kus olümpiavõitja Gerd Kanter intervjueerib spordivaldkonna tippspetsialiste nii Eestist kui mujalt. Seminarid on mõeldud eelkõige tippsportlastele, noorsportlastele, nende treeneritele, lapsevanematele ja lähedastele.

Tuleval teisipäeval, 16. juunil toimub järjekorras kolmas veebiseminar, mille teemaks on "Teadus + tippsport: Mida on võita treeningute monitoorimisest ja võimete testimisest?" Olümpiavõitja Gerd Kanter intervjueerib seminaril Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi dotsenti Jarek Mäestut ning Kreeka-Rooma maadluse täiskasvanute peatreenerit Ivar Kotkast. Juttu tuleb erinevatest treeningu monitooringu võimalustest ning nende kasuteguritest erinevate sporidalade lõikes, kuidas erinevad spordiarsti külastused (Tartu Ülikooli) laboris tehtud sooritusvõime testimisest ja ka sellest, kuidas treeningpäeviku süstemaatiline täitmine aitab nii treeneril kui ka sportlasel efektiivsemalt treenida. Seminar algab kell 14 ning on jälgitva siit.

Mai alguses toimunud esimese veebiseminari külalisteks olid Eesti parimad spordipsühholoogid Aave Hannus ja Snezana Stoljarova. Koos Gerd Kanteriga arutleti selle üle, mida tippsportlased peaksid tegema, et kriisi ja teadmatusega võimalikult hästi hakkama saada.

 

Teise seminari teemaks oli "Olümpiavõitjaks sirgumine ja lapsevanema roll - Erki Noole lugu." Antud seminaril uuris Gerd Kanter, kuidas kulges Erki Noole teekond olümpiavõitjaks, milline oli selles tema vanemate roll ning kuidas tema aitab oma lapsi sel teekonnal.

 

"Veebiseminaride eesmärk on teha nii Eesti kui ka teiste riikide parimad praktikad ja kogemus kättesaadavaks kõikidele Eesti sportlastele, treeneritele ning sportaslate lähiringkonnale. Nii on võimalik ka nendel, kes ei kuulu SA Noored Olümpiale stipendiaatide hulka saada maailmatasemel nõu, soovitusi ning ka inspiratsiooni tippu jõudmiseks," sõnas Kanter.  

Oleme spordisõpradega asutanud Sihtasutuse Noored Olümpaile just sellele eesmärgil, et anda veelgi kiirem tõuge Eesti noorsportlaste arengusse ning tuua innovatsiooni Eesti spordi korraldusse. Suve jooksul astuvad seminarides üles nii Noored Olümpiale sihtasutusega seotud tippspetsialistid, Eesti tänased ja endised tippsportlased ning ka välisriikides resideeruvad eksperdid. Seminarid on alati tasuta ning järelvaadatavad," lisas Noored Olümpiale üks asutajatest Paavo Pauklin.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: