Katrin Loo: treeningutel on näha, et kõik mängijad on järginud programmi

Laupäeval algab Eestis naiste jalgpalli klubihooaeg, kui superkarika mängus lähevad Tallinnas vastamisi FC Flora ja Tallinna Kalev. Järgmisel laupäeval stardivad kaheksa tiimi osalusel ka naiste meistrivõistlused.

Eelmisel hooajal kõik kolm Eestis välja jagatavat olulist trofeed võitnud FC Flora naiskond hakkab tiitleid kaitsma laupäeval, kui superkarika mängus minnakse kokku Tallinna Kaleviga. Flora kapteni Katrin Loo sõnul tegid mängijad eriolukorra ajal usinalt individaalseid treeninguid ja superkarika mäng näitab kumb tiim on lühikese ajaga leidnud paremini pallitunnetuse ja võistkonnamängu.

"On väheke teine hooaja ettevalmistus olnud," tunnistas Loo intervjuus ERR-ile. "Siin sai kõvasti individaalset trenni tehtud ja nüüd oleme õnneks saanud teha ka kontaktseid treeningud ja naiskonnaga oleme mõnda aega saanud harjutada kokkumängu ka. Kindlasti saab olema põnev, aga ma arvan, et vormi üle ei saa kurta, sest ka treeningutel on näha, et kõik mängijad on järginud programmi. Ootame suure huviga hooaja algust."

30.mail algavad kaheksa tiimi osavõtul naistele ka Eesti meistrivõistlused ja esmakordselt organiseerib Jalgpalliliit naiste liigale regulaarsed internetipõhised otseülekanded - igas voorus näeb ühte mängu otsepildis.

"Ma arvan, et see on väga-väga positiivne," rääkis FC Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva. "See on väga-väga tore, et paljudel inimestelon võimalus vaadata, eriti nendel, kes on ka avaldanud soovi. Ma tean ise ka, et sõprusringkonnas on paljud just sel teemal rääkinud, et tahaks neid mänge näha, sest ei jõua igale mängule."

Naised treenivad läbimõeldult ja suhtumine on maksimaalne, kuid palka nad mängimise eest ei saa.

"Nad teevad küll seda professionaalse suhtumisega ja treenivad väga läbimõeldult - see kõik pool on professionaalne, aga tasu nad selle eest ei saa. Seda enam me Jalgpalliliidu poolt peame mõtlema, kuidas pikas perspektiivis seda asja edasi viia," ütles Eesti Jalgpalliiidu avalike- ja koostöösuhete juht Mihkel Uiboleht. "Me ei saa küsida, kas Eestis on üldse võimalik täisprofessionaalne naiste liiga. Küll aga, mida me usume, et mingis perspektiivis on võimalik selline poolprofessionaalne naiste liiga või vähemalt selle liiga tipp. Kõik need sammud on selle perspektiiviga."

Et reeglid medaleid kaela riputada veel ei luba, siis on kindlasti omapärane ja ajalooline laupäevase superkarika mängu autasustamine.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: