Tomingas sprindi eel: kena oleks saada märgile pihta ja saada jälitussõitu

Laskesuustamise MK-sari jätkub sel nädalal Austrias Hochfilzenis, kus reedel peetakse sprindidistantsid. Naistest on Eestil rajal Grete Gaim, Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm ja Regina Oja.

Grete Gaim tegi eelmisel MK-etapil enda karjääri parima tulemuse, kui sai Östersundis tavadistantsil 27. koha. "Kindlasti on selle pealt hea tulla – natuke rohkem enesekindlust! Treeningud on sujunud täpselt samamoodi nagu viimased võistlused, aga kõik teame, et võistlussituatsioon on teine kui treening. Tuleb lihtsalt oma asja teha."

Mis on Tuuli Tomingase eesmärgid täna? "Eesmärk on punktid ära korjata, et sinuga selfie'le saada," võttis Tomingas kinni Tarmo Tiisleri lubadusest teha temaga pilt, juhul kui Tomingas end punktidele sõidab. "Kui reaalselt vaadata, siis oleks kena, kui saaks jälitussõitu ja märgile võiks ka pihta saada, mitte nagu Östersundis."

Mis Hochfilzenis on erinev? "Kõrgusetunne, ehk et kõrgust ei ole väga palju. See mõjub sulle sõidu ajal ja võib-olla kandub see ka üle lasketiiru. Tiiru tulek on natuke nõksuga ja tihtipeale on natuke vähe õhku. Samas näeme, et siin puhub tuul, nii et nagu Östersundis," kommenteeris Gaim.

"Eelnevad aastad on mul laskmise kohapealt üsna normaalselt välja tulnud, aga mis on teistmoodi, ongi see, et tiir on natuke ülesmäge. Kui tuled on pulss kõrgem. Siin peab lõpupoole natuke rahulikumalt võtma," lisas Tomingas.

Hochfilzeni MK-etapi naiste sprint on ETV2-st ja ERR-i spordiportaalist nähtav algusega kell 12.15.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: