TalTech sai lõpusekunditel valusa kaotuse, Pärnu jäi alla 34 punktiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Joonas Järveläinen
Joonas Järveläinen Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli Eesti-Läti liigas pidid kolmapäeval vastaste paremust tunnistama mõlemad võistlustules olnud Eesti klubid. TalTech jäi Valmierale alla 100:103, Pärnu Sadam pidi tunnistama Ventspilsi 110:76 paremust.

Kodusaalis mänginud TalTech kaotas avaveerandi ühe silmaga, kuid poolajaks kärises vahe üheksale punktile. Viimasel kahel veerandil võidutsesid aga võõrustajad ja kuigi veel 19 sekundit enne mängu lõppu juhtis Tallinna klubi 100:99, tõid Roberts Krastinsi kahene ja kaks täpset vabaviset külalistele kolmepunktilise võidu.

TalTechi parimana viskas Joonas Järveläinen koguni 31 punkti, saades kirja veel viis lauapalli. Oliver Metsalu panustas 14 punktiga, Sten Olmre kontole kirjutati 13 silma. Külaliste resultatiivseim oli kaksikduubli kirja saanud Edmunds Elksnis, kes viskas 21 punkti ja jagas 12 resultatiivset söötu.

Pärnus peetud kohtumises jäi Pärnu Sadam juba avaveerandi järel Ventspilsi vastu üheksapunktilisse kaotusseisu. Poolajaks suurendasid külalised vahe 15 punktile ning kolmanda veerandi järel juba 31 silmale. Kokkuvõttes oli Läti klubi parem 34 punktiga.

Pärnu Sadama eest viskas Lauris Blaus 15 punkti, Märt Rosenthal 14 punkti. Ventspilsi eest said 16 punkti kirja Ronalds Zakis ja Maris Gulbis.