Ojamets uue hooaja eel: saame rääkida neljast suhteliselt võrdsest klubist

Tartu Bigbanki võrkpallimeeskonna peatreener Andrei Ojamets läheb uuele hooajale vastu kõrgete sihtidege, ent tunnistab, et konkurents meistritiitlile on äärmiselt tasavägine.

"Uut on see, et saame see aasta nähtavasti rääkida neljast suhteliselt võrdsest klubist. TalTech peaks ka see aasta tugevam olema, kui eelmine aasta ja see on positiivne. Kahju muidugi, et klubide arv on väiksemaks läinud," rääkis Ojamets muutustest meistrivõistlustel. "Minu jaoks on positiivne ka see, et mõni kogenum mängumees tuli nüüd kodumaale tagasi ja jagab seda kogemust nüüd ka Eestimaal, enne kui ta enda karjääri lõpetab. Mõni mees, ma mõtlen Avo Keelt, tuli ka lõpetama ja siis kukkus välja, et mängis veel mitu head aastat. On palju positiivset ja ma väga loodan, et tuleb väga huvitav ja pingeline hooaeg."

Medaleid Ojamets veel ühelegi meeskonnale kaela ei riputa. "Hetkel on raske ennustada [kuidas minema hakkab], sest hetkel on klubides väga erinev olukord. Selver, kes on teistest tunduvalt varem alustanud ja rohkem palli puudutanud, on kindlasti paremas seisus. Pärnu pole veel komplekteerimisega lõpetanud ja neil on selle poole peal suured probleemid. Samas kui eelmine aasta räägiti veel kahest suurest liidrist, Saaremaast ja Tartust, siis ma mäletan, et Pärnu unustati kuidagi ära. Lõpuks läks täppi, et Pärnu oli Eesti meister ja karikafinaalis. Vaatame, kuidas keegi stardib. Mõni stardib juba täna ja saab hoo sisse, aga meie stardime alles laupäeval."

Tartu Bigbank sai suvel täiendust Eesti koondise raudvara Kert Toobali näol. "Meil on see sidemängijate osakond väga kogenud. Ei tasu unustada, et Roland Järv on samuti väga tugev ja kogenud sidemängija. Selge see, et Kerdi näol on tegemist mängijaga, kes oskab mängu distsipliini täita, on suurte mängukogemustega ja on platsil autoriteet. Selge see, et Kert pole aga sinna täielikult sulanud ja see võtab natukene aega. Meil on päris mitu head noort mängijat ja see aasta panemegi võib-olla rõhu Eesti mängijatele. Mulle see olukord meeldib, sest igal juhul eelistaks töötada oma Eesti meestega. Samas selge see, et välismaalaste roll meeskonnas on tähtis, aga küsimus on selles, et palju neid on."

Uuele hooajal läheb eelmise hooaja Eesti meistrivõistluste hõbedameeskond nagu alati kõrgete sihtidega. "Eesmärk on ikka kõrge. Tartu on pikkade võidutraditsioonidega klubi ja kui ma siin ütleks, et "no vaatame," siis ma jääks ilmselt homme tööst ilma! Spordi põhimõte on olla parem, kui olid eelmine aasta. Ega me üheski sarjas kaotama ei lähe ja lähme võidumõtetega."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: