Tartu Bigbanki treeneripink sai Alar Rikbergi näol väärt täiendust

Tartu võrkpallimeeskond on algavaks hooajaks komplekteeritud. Lisaks mängijatele täienes suvel ka klubi treeneripink, sest meeskonna juures alustas tööd Alar Rikberg.

38-aastane Alar Rikberg töötas rohkem kui pool kümnendit Euroopas ning sai kõrgetasemelises Poola liigas kogemusi statistiku ja abitreeneri rollis. Nüüd otsustas Rikberg naasta kodulinna Tartusse. Seda hoolimata asjaolust, et Eesti palgad on Euroopa ja eriti Venemaa turuga võrreldes väiksemad.

"Jõud sai natuke otsa. Sellisel tasemel, sellise stambiga teha nagu me Gianniga (Gheorghe Cretu – toim.) viis hooaega välisklubides ja kuus aastat koondises oleme toimetanud [on väsitav]. Sellised 80–100 tundi nädalas, mitte selline tavapärane koormus. Teiseks otsustasin, et võib-olla on lihtsalt aeg koju tagasi tulla: kas just koduigatsus, aga soov olla Eestis," selgitas Rikberg Eestisse naasmise tagamaid.

Bigbank Tartu meeskonnas on uuel hooajal kogemust väga palju. Sidemängija rolli palgati 40-aastane Kert Toobal ja liberona jätkab koondisekarjääri lõpetanud 37-aastane Rait Rikberg.

"Võib garanteerida, et seni kuni tema mängib, seni mina ühegi teise Eesti klubi, ehk tema vastu ei töötaks. Eks see roll siin hakkab natuke olema mitme asja ühendamine: statistiku töö, taktika paikapanek, abitreeneri töö. Mõnes mõttes olin sarnases rollis ka koondises viimasel aastal, sarnases rollis ka viimasel hooajal Poola liigas," rääkis Rikberg.

Rahvusvaheliste kogemustega Alar Rikberg toob Tartu peatreeneri Andrei Ojametsa sõnul klubisse kõvasti taktikalist tarkust. Temalt on õppida ka väga põhjaliku treenerina tuntud Ojametsal endal.

"Ma siin lausa nautisin seda Tartu treeningturniiri, kus pingilt tuli väga head abi. Väga paljudel oleks tema juurest midagi õppida," kommenteeris Ojamets.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: