EOK planeerib Tokyo olümpiakoondise suuruseks umbes 40 sportlast

Foto: ERR

Kümme kuud enne Tokyo olümpiamängude algust on Eestil ametlikult praegu kindlad neli olümpiakohta. Eesti olümpiakomitee arvestab sportlasdelegatsiooni suuruseks umbes 40 sportlast.

"Koondis tuleb umbes sama suur nagu suveolümpiamängudel ikka. 40, pluss-miinus üles või alla," lausus EOK spordidirektor Martti Raju ERR-ile. "Sportlaste arv laias laastus tuleb ikka samasugune. Ma arvan, et spordialade arv tuleb 12-13 vahel nagu tavaliselt on suvel."

Sel nädalal kindlustasid endale olümpiakohad maadluse MM-pronksid Epp Mäe ja Heiki Nabi ning läbi valikturniiride võivad olümpia maadlusturniirile pääseda ka näiteks Helary Mägisalu ja Aimar Andruse.

Lisaks maadlejatele on olümpiakoha taganud ka Laser-klassi purjetaja Karl-Martin Rammo ja purjelaudur Ingrid Puusta, kellele võib väga hea õnnestumise korral lisanduda ka viimast korda Tokyos kavas olevas Finn-klassis Deniss Karpak.

Kahe kohaga võivad maantee grupisõidus arvestada ka Eesti ratturid, kuid eraldistarti nad tõenäoliselt ei pääse.

Samuti on rahvuste kvoodi alusel kaks kohta kindlad ujujatel, kuid lisakohad sõltuvad juba olümpia A-normi täitmistest.

Enim võib delegatsiooni suurust mõjutada meie paraadalade - sõudmise neljapaadi ja vehklemisnaiskonna käekäik.

"Sõudmises on seis väga konkreetne. Järgmise aasta Luzerni regatil on kaks paati veel jagamisel. Selleks nad valmistuvad. MM tegi oma töö - kohta me sealt ei saanud. Nüüd kaheksa ku pärast on selge, kas neljapaat on olümpial või ei ole. Seal ongi asi kindel ühes võistluses," kommenteeris Raju.

"Vehklemises vastupidi, on võistkondlikult võimalik saada. Ma räägin naiskonnast. Meeskonnal on teoreetiline šanss konkureerida. Kui nad ei saa kohta võistkonnana, on ka individuaalselt võimalik kohta saada. See puudutab ka mehi. Üks asi on reiting ja lõpus on spetsiaalne olümpiakvalifikatsiooni võistlus, kus viimased kaks kohta jagatakse."

Kuna Eesti naiskond ei kuulu hetkel maailma reitingus kaheksa parema hulka, võib juba põrumine novembrikuisel Tallinna Mõõgal lõplikult kustutada naiskonna lootuse olümpiast. Kevadel peetaval tsooniturniiril saab aga sel juhul olümpiapääset minna lunastama vaid üks Eesti naisvehkleja.

Oma kohaga olümpial võivad arvestada sulgpallur Kristin Kuuba ning suure tõenäosusega ka Raul Must.

Kindlasti pääseb Tokyosse 13-14 Eesti kergejõustiklast, tennises peaks olümpiakoha teenima maailma edetabeli 70 paremat ehk Tokyos mängib kindlasti Anett Kontaveit ja ehk ka Kaia Kanepi.

Tõenäoline on ka judoka Grigori Minaškini, triatleedi Kaidi Kivioja, ühe naismaastikuratturi ja laskja osalemine.

Omad võimalused on ka naiste vibukoondisel või vähemalt ühel vibulaskjal ning tõenäoliselt läbi kvalifikatsiooniturniiri asuvad pääset püüdma ka naiste 3x3 korvpallikoondis ning rannavõrkpallipaar.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: