A-finaali pääs U-23 MM-il oli Kušteinile ja Poolakule endilegi üllatuseks

Eesti sõudmise meeste paariskahene Mihhail Kuštein ja Johann Poolak teenis U-23 vanuseklassi MM-il koha A-finaalis, kus saadi kuues koht. Duo on koos kahest sõitnud aasta.

USA-s Foridas toimunus U-23 MM-il näitasid Poolak ja Kuštein, et meie eliitsõudjatele järel on tegijaid tulemas veel.

MM-il saadi poolfinaalist kolmandana finaali, seal jäädi kuuendaks, aga kordaminek on see 13 paatkonna konkurentsis igal juhul.

"Pigem tuli endilegi natuke üllatusena. Vastased tundusid tugevad olevat ja A-finaali saamisel andsime endast 110 protsenti. Olime sellega igati rahul," lausus Poolak ERR-ile.

"Saime hea kogemuse ja hea tunde, et saime A-finaalis sõita," lisas Kuštein.

Kuštein on pärit Narvast, Poolak esindab Pärnu sõudekeskus Kalevit ja et koos areneda, tuleb palju ka koos treenida.

"Meil on ühine treener Roman Lutoškin," ütles Kuštein. "Ta treenib meid rohkem kui minu treener. Treenime Pärnus või Viljandis, aga Narvas me ei tee trenni."

Aga enne, kui koos treenima hakati, tuli esmalt kokku saada ja nagu ikka elus, juhtus see proovimise teel.

"See oli eelmine aasta pärast MM-i. Mihhail sõitis kergekaalu ühepaati, mina paariskahest," meenutas Poolak. "Mõlemal ei läinud eriti hästi ja otsustasime Pärnus ühel väiksemal võistlusel proovida duot. Lihtsalt, et kas läheb või lähe. Hakkas minema ja siiani oleme aasta aega sõitnud."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: