Läti sai EM-valiksarjas viieväravalise kaotuse ({{commentsTotal}})

Läti - Sloveenia
Läti - Sloveenia Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jalgpalli EM-valiksarjas tuli Eesti naaberriikidel esmaspäeval vastu võtta kaotused, kui vastase paremust tunnistasid nii Läti kui Rootsi.

Kodumurul mänginud lõunanaabrid kaotasid Sloveeniale koguni 0:5. Sloveenid asusid mängu juhtima 24. minutil, kui skoori avas Domen Crnigoj. Crnigoj oli täpne ka vaid kaks minutit hiljem ning Josep Ilicic penalti viis külalised pooltunniks juba 3:0 ette. Enne poolaega skooris veel Josip Ilicic, viieväravalise võidu vormistas 47. minutil Miha Zajc.

Kõik neli senist mängu kaotanud Läti on G-alagrupis kindlalt viimane, ehk kuues. Lätlased on ise löönud vaid ühe värava, enda võrku on lastud 13 palli. Viiendal kohal asuv Põhja-Makedoonia jääb nelja silma kaugusele, esikohal on täna Iisraeli 4:0 alistanud Poola (12 p).

Rootsi koondis kohtus võõrsil Hispaaniaga, kellele kaotati 0:3. Kohtumise avapoolajal väravaid ei löödud ning skoor avati alles 64. minutil, mil penaltist oli täpne Sergio Ramos. Ka Alvaro Morata 85. minuti värav sündis penaltist. Kohtumise 3:0 lõppskoori eest hoolitses Mikel Oyarzabal, kes sahistas võrku kaks minutit pärast Moratat.

12 silma kogunud Hispaania jätkab F-grupi liidrina, Rootsi on seitsme punktiga teine.