Poksitreener Hannes Tamm: Wilder on maamehe kaklusstiiliga – ainult lajatab!

Deontay Wilder ja Dominic Breazeale
Deontay Wilder ja Dominic Breazeale Autor/allikas: AFP/Scanpix

Profipoksi raskekaalu kolm superstaari – ameeriklane Deontay Wilder ning britid Anthony Joshua ja Tyson Fury – on kõik vähem kui kuu aja sees võistlustules.

Endine maailmameister Fury poksib 15. juunil sakslase Tom Schwartziga.
Neljast tähtsamast profipoksi tiitlivööst praegu kolme kandev Joshua
kohtub juba 1. juunil ameeriklase Andy Ruiziga. Joshua kaitseb selles
kohtumises IBF-i, WBA ja WBO tiitlivöösid.

Kolme tituleeritud raskekaallase hulgas tegi aga hiljuti otsa lahti Wilder, kes säilitas eelmisel laupäeval WBC tiitlivöö, kui alistas kaasmaalase Dominic Breazeale'i. Selles kohtumises pani Wilder oma paremuse maksma juba esimeses raundis, saates vastase tugeva löögiga põrandale. Paratamatult tekib küsimus, kas eelmise aasta lõpus Furyga väga raske matši pidanud Wilder valis endale seekord lihtsama vastase? Vikerraadio palus olukorda analüüsida Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi poksitreeneril Hannes Tammel, kes on profipoksis toimuvaga hästi kursis.

"Varem olen seda Breazeale'i jälginud ja ta on kindlasti väga tugev poksija. Ta tegi ka mitte väga ammu matši Anthony Joshuaga, kus tema käik lõppes mäletamist mööda seitsmendas raundis. Siit võime ka järeldada, et Wilder on tõeliselt heas vormis ja Joshual saab kindlasti olema raske, kui nad ükskord kokku satuvad," lausus Tamm.

Joshua ja Wilderi omavahelisest matšist on räägitud pikalt. Kui see aset leiaks, oleksid neli olulist maailmameistrivööd üle aastate jälle ühe mehe käes. Paljude arvates lihtsustaks selline olukord profipoksi raskekaalus toimuva jälgimist. Ehkki nii Joshua kui Wilder on rääkinud, et tahaksid omavahel kohtuda, pole matši käesoleval aastal pigem oodata. Lisaks on õhus potentsiaalne korduskohtumine Wilder'i ja Fury vahel. Kui need kaks hiiglast eelmisel aastal ringis vastakuti olid, kuulutati välja viik. Küsimus, kes on parem, jäi seega õhku.

Profipoksi raskekaalus ei paista Joshua, Wilderi ja Fury kõrvale rohkem sama kaliibriga tegijaid mahtuvat. Hannes Tamm kinnitab, et taseme poolest ongi need kolm meest järgmistest üle. "Leidub ka tagaotsa mehi, kes lihtsalt rahaliste võimaluste pärast ei saa ettepoole pürgida, et kohe tiitlimatšile – seal paneb asjad ikkagi raha paika. Eks neid uusi nägusid tuleb ikka juurde, aga antud hetkel tõesti need kolm nime tunduvad praegu väga tegijad."

Tihti on meedias esiplaanil tipp-poksijate värvikad väljaütlemised, kuid
tegelikult ei paelu Fury, Wilder ja Joshua pelgalt sõnadega, vaid ka oma
poksimisstiiliga. Millised on raskekaalu kolme tipptegija tugevad küljed?

"Alustades nooremast, siis Anthony Joshual kindlasti füüsiline vorm. Tehniliselt on ta üsna puine poksja, üsna kaitsest lähtuv, aga tõeliselt tugeva plahvatusliku jõuga – füüsiliselt väga tugev poksja."

"Wilder on tehniliselt üsna lahtise stiiliga, aga meeletu löögijõuga ja kehaliselt on ka näha, et on füüsiliselt tugev. Tehniliselt on ta sellise maamehe kaklusstiiliga – lajatab ainult!"

"Fury on taktikaliselt väga kaval poksija. Ta kindlasti teeb enne vastastega poksimist väga kõva eeltöö ära, nagu oli näha Vladimir Klitškoga ja ka Wilderiga," kommenteeris Tamm.

Wilder on praegu 33-, Fury 30- ja Joshua 29-aastane. Seega peaks nad kõik
profipoksis veel mõnda aega tegusid tegema. Vikerraadio küsis Hannes Tammelt
lõpetuseks, millist matši ta nende kolme mehe puhul praegu kõige rohkem
näha sooviks.

"Ikkagi ootan veel Wilderi ja Fury kohtumist, sest see jäi ikkagi selliseks lahtiseks. Küll see Joshua aeg veel tuleb. Ma arvan, et Tyson Fury võib veel päris paljusid üllatada."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: