Slovakkia võttis Prantsusmaa vastu kohustusliku võidu ({{commentsTotal}})

{{1558073520000 | amCalendar}}
Slovakkia jäähokikoondise mängijad
Slovakkia jäähokikoondise mängijad Autor/allikas: Laskowski/PressFocus/SIPA/Scanpix

Jäähoki maailmameistrivõistlustel Slovakkias alistas võõrustajamaa A-alagrupi kohtumises Prantsusmaa 6:3.

Skoor avati avakolmandiku 14. minutil, kui võrku sahistas Richard Panik. Kuus minutit hiljem oli täpne Matus Sukel, kes viis slovakid vaheajale 2:0 eduseisus.

Teisel kolmandikul suutis Libor Hudacek võõrustajad küll juba kolmega ette viia, ent väravad Antonin Manavianilt ja Alexandre Texierilt vähendasid Slovakkia edu minimaalseks.

Mängust võitu vajanud Slovakkia ei lasknud end aga prantslaste väravatest heidutada ja kohe viimase kolmandiku alguses viis Erik Cernak oma meeskonna taas kahe väravaga ette. Peagi said väravad kirja veel Michal Cajkovsky ja Ladislav Nagy, andes sellega Slovakkiale kindla neljaväravalise edu. Lõpuminutitel viskas prantslaste kolmanda ja kohtumise viimase värava Anthony Rech.

Slovakkia tõusis võiduga viiendaks, jäädes play-off'idesse viivast neljandast kohast maha kahe silmaga. Võõrustajamaal jääb veel mängida Suurbritannia ja Taaniga. Ühe punkti kogunud Prantsusmaa jätkab alagrupis eelviimasel kohal ja on edasipääsulootused minetanud.

Toimetaja: ERR Sport