Viimasel veerandil 23 punkti visanud Curry vedas Warriorsi nelja parema sekka ({{commentsTotal}})

Stephen Curry
Stephen Curry Autor/allikas: AP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA alistas tiitlikaitsja Golden State Warriors läänekonverentsi poolfinaalseeria kuuendas mängus Houston Rocketsi 118:113 ja võitis seeria mängudega 4:2.

Warriorsi ridades puudus küll nende peamine skooritegija, eelmises mängus vigastada saanud Kevin Durant, kuid tema eemalejäämisel viskasid Stephen Curry ja Klay Thompson kahekesi kokku 60 punkti. Curry sai sihiku paika teisel poolajal, tuues 33 punkti, seejuures neist 23 viskas ta viimasel veerandajal. Thompson lisas 27 punkti.

Thompsoni sõnul ei üllatanud teda Curry viimase veerandi taasärkamine. "See mees on võitleja, tšempion. Lisaks sellele mängib ta südamega. Ta on meie liider," kiitis Thompson.

Neljanda veerandaja alguses läks kodumeeskond 89:82 ette ja see oli ka kogu mängu jooksul nende suurim eduseis, kuid pärast 97:97 viigiseisu asus Warriors juhtima ja siis enam edu käest ei antud.

Houstoni parim oli James Harden 35 punkti ja kaheksa lauapalliga, Chris Paul lisas 27 punkti ja võttis 11 lauapalli.

Seeria 4:2 võitnud Warriors läheb läänekonverentsi finaalis vastamisi Portland Trail Blazersi ja Denver Nuggetsi vahelise paari võitjaga, seal seerias on seis praegu 3:3, otsustav kohtumine peetakse Denveri koduväljakul.