Curry kolmesed tõid Warriorsile konverentsi finaali avamängus kindla võidu ({{commentsTotal}})

Stephen Curry (palliga) mängus Portlandi vastu
Stephen Curry (palliga) mängus Portlandi vastu Autor/allikas: AP/Scanpix

Korvpalliliiga NBA play-off'ides alistas tiitlikaitsja Golden State Warriors läänekonverentsi finaalseeria avamängus Portland Trail Blazersi 116:94.

Kodusaalis mänginud Warriors oli küll ilma vigastatud Kevin Durantita, kuid üheksa kolmepunktiviset tabanud Stephen Curry toel oldi külalistest sellegipoolest veenvalt üle.

Warriors võitis kohtumise avaveerandi nelja silmaga ja poolajaks kasvatati edu üheksapunktiliseks. Portland suutis küll kolmanda veerandi kolme silmaga võita, kuid otsustavaks sai võõrustajate võimas viimane veerand, mille Golden State võitis koguni 16 punktiga. Lõppkokkuvõttes võtsid võõrustajad kindla 22-punktilise võidu.

Võõrustajate parimana viskas Stephen Curry kokku 36 punkti, tõi kuus lauapalli ja jagas seitse korvisöötu. Klay Thompson panustas võitu 26 silmaga. Portlandi resultatiivseim oli 19 punkti loopinud Damian Lillard.

Nelja võiduni peetava seeria teine mäng peetakse 16. mail, samuti Warriorsi kodusaalis.