Kristin Kuuba lõpetas OM-kvalifikatsiooni esimese turniiri viiendana ({{commentsTotal}})

Kristin Kuuba
Kristin Kuuba Autor/allikas: Oleg Harchenko / Eesti Sulgpalliliit

Sulgpalli maailma edetabeli turniiril Brasiilias jäi Kristin Kuuba laeks veerandfinaal.

Esimeses kahes ringis võitis Eesti parim mängija Kuuba kahes geimis Daniella Gondat Ungarist ja Peruu esindajat Daniela Maciast.

Veerandfinaalis tuli maailma edetabelis 63. kohal oleva Kuuba vastaseks Laura Sarosi Ungarist (BWF 124.). Omavahel olid Kuuba ja Sarosi kohtunud ka korra varem ning siis jäi peale eestlanna. Seekord võttis Sarosi revanši ja sai tulemusega 21:16, 21:15 võidu. Kuuba jäi jagama viiendat kohta.

Brasiilia turniir oli ühtlasi esimene võistlus, kus jagatakse Tokyo olümpiale pääsuks punkte. OM-ile pääsejad selguvad aasta aega kestva kvalifikatsiooniperioodi lõpuks maailma edetabeli alusel.

Nii Kuuba kui teine Tokyo olümpiale püüdlev sulgpallur Raul Must teevad järgmise võistluse juba uuel nädalal Taanis, kus osalevad tugeva koosseisuga 25 000 dollari auhinnafondiga Euroopa karikaetapil.