Meistrite liiga: Amsterdami Ajax alustas poolfinaali võidukalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1556625780000 | amCalendar}}
Donny van de Beek (Ajax) avas 15. minutil skoori
Donny van de Beek (Ajax) avas 15. minutil skoori Autor/allikas: AP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liiga esimese poolfinaali avamängus alistas Amsterdami Ajax võõrsil Tottenham Hotspuri Donny van de Beeki avapoolaja väravast 1:0.

Kohtumise esimene poolaeg kuulus täielikult Ajaxile, kes suutsid võõrustajad kohe algusest peale suure surve alla panna. Amsterdami klubi hea meeskonnatöö kandis vilja juba 15. minutil, kui Hakim Ziyechi osavast söödust Spursi kaitseliini taha skooris Danny van de Beek.

Teisel poolajal Tottenhami mäng aga paranes ning olles haaranud kontrolli keskvälja üle, suudeti tekitada rohkem võimalusi. Et aga Spursi ei saanud täna aidata vigastatud Harry Kane ja kollaste kaartidega kõrvale jäänud Son Heung-min, ei suutnud võõrustajad ühtegi šanssi realiseerida. Teise poolaja parim võimalus langes hoopiski Ajaxile, kui 78. minutil tabas ilusa rünnaku järel posti David Neres.

Kaks meeskonda kohtuvad uuesti juba nädala pärast, kui 8. mail mängitakse Amsterdamis. Ajalugu soosib korduskohtumises Ajaxit, sest viimasest 17-st poolfinaali koduse avamängu kaotanud meeskonnast on finaali jõudnud vaid üks – seda Ajax 1996. aastal.

Enne mängu:

Kodumeeskond Tottenham on juba praeguseks teinud ajalugu, sest kunagi varem pole Meistrite liigas nii kaugele jõutud. Eelnevalt oli Spurs jõudnud vaid korra veerandfinaali ning Londoni meeskonna kaks Euroopa liiga (toonane UEFA karikas) võitu jäävad aastatesse 1972 ja 1984.

Käimasoleval hooajal oli Tottenham lähedal sarjast väljakukkumisele juba grupifaasis, sest kolmandaks jäänud Milano Interiga koguti sama palju punkte. Otsustavaks sai Inglismaa klubi Milanos löödud võõrsilvärav, mis aitas Spursi edasi kaheksandikfinaali, kus Dortmundi Borussia alistati juba kindlalt 4:0. Veerandfinaalis oli Tottenham dramaatilisel moel üle Manchester Cityst, kelle arvelt jõuti poolfinaali tänu võõrsil löödud väravatele.

Amsterdami Ajaxi näol on tegemist neljakordse Euroopa meistriga, kes on kontinendi kuulsaima karika võitnud aastatel 1971, 1972, 1973 ja 1995. Meistrite liigas jõudis Ajax poolfinaali aga viimati 1996. aastal – aasta pärast enda seni viimast sarja võitu.

Noore ja talendika Ajaxi meeskonna selle hooaja Meistrite liiga teekond on olnud pikk, sest võistlustulle astuti juba kvalifikatsiooni teises ringis, kus alistati Grazi Sturm 5:1. Kolmandas ringis oli Hollandi meeskond parem Liege'i Standardist ning play-off'ides võideti Kiievi Dünamot. Alagrupist Bayerni järel teisena edasi pääsenud Ajax võttis oma esimese suure skalbi veerandfinaalis, kus lülitati konkurentsist tiitlikaitsja Madridi Real. Amsterdami meeskond jätkas samaviisi ka veerandfinaalis, kus kahe mängu kokkuvõttes alistati Itaalia meister Torino Juventus 3:2.

Tottenhami ja Ajaxi omavahelise poolfinaali korduskohtumine peetakse 8. mail Amsterdamis. Võitja kohtub finaalis Barcelona või Liverpooliga.

Toimetaja: ERR Sport