Amsterdami Ajax krooniti viieaastase vaheaja järel Hollandi meistriks ({{commentsTotal}})

Amsterdami Ajax meistritrofeega
Amsterdami Ajax meistritrofeega Autor/allikas: AFP/Scanpix

Sel hooajal Euroopa klubijalgpallis laineid löönud Amsterdami Ajax lõpetas hooaja Hollandi meistritiitliga, kui alistas koduse kõrgliiga viimases voorus De Graafschapi 4:1.

Ajax, kel piisanuks tiitli kindlustamiseks viigist, läks kohtumist juhtima 37. minutil, mil skoori avas Lasse Schöne. Youssef El Jebli suutis küll võõrustajate ees kolm minutit hiljem viigistada, aga Nicolas Tagliafico (44.), ja Dušan Tadici (68. (pen.), 87.) väravad tõid Ajaxile kindla kolmeväravalise võidu.

Hollandi suurklubile on tegemist läbi aegade 34. meistritiitliga. Viimati krooniti Ajax meistriks 2014. aastal. Noor ja talendikas Ajaxi meeskond võitis mai algul ka Hollandi karika, kui finaalis alistati Willem II 4:0.

Meistrite liigas oli Hollandi klubi vaid loetud minutit kaugusel finaalipääsmest, kuid Tottenham Hotspuri tagasitulek poolfinaali korduskohtumises aitas finaali hoopis Inglismaa klubi. Teel nelja parema sekka lülitas Ajax konkurentsist teiste seas tiitlikaitsja Madridi Reali ja Itaalia meistri Torino Juventuse.

Suvel lahkub Ajaxist meeskonna 21-aastane poolkaitsja Frenkie de Jong, kelle eest Barcelona käis jaanuaris välja ligi 75 miljonit eurot. Suure tõenäosusega on lahkujate seas ka meeskonna 19-aastane keskkaitsjast kapten Matthijs de Ligt, keda on seostatud mitmete Euroopa tippklubidega.