Kolmeväravalisest kaotusseisust välja tulnud Spurs jõudis Meistrite liiga finaali ({{commentsTotal}})

{{1557300600000 | amCalendar}}
Kübaratrikiga hakkama saanud Lucas Moura lõi Tottenhamile Ajaxi vastu võidu toonud värava viiendal lisaminutil Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas sündis kolmapäeval järjekordne ime, kui ka teises poolfinaalis pöörati suur kaotusseis võiduks. Tottenham Hotspur alistas võõrsil Amsterdami Ajaxi 3:2 (kahe mängu kokkuvõttes 3:3) ja tagas sellega esmakordselt koha finaalis.

Korduskohtumise avapoolaeg oli Ajaxi päralt – meeskonna 19-aastane kapten Matthijs de Ligt viis võõrustajad juba viiendal minutil Lasse Schöne nurgalöögist juhtima ja Hakim Ziyechi osav tabamus kümme minutit enne vaheaega kahekordistas Hollandi suurklubi eduseisu. Tottenhami poolelt tabas Son Heung-min esimesel poolajal korra küll posti, kuid Ajaxi väravat ohustasid külalised vähe.

Teisel poolajal tuli Tottenhami eest väljakule aga otsekui teine meeskond. Spursi juhendaja Mauricio Pochettino otsus tuua mängu Fernando Llorente aitas elavdada Londoni klubi ründemängu ning Tottenham suutis luua mitmeid ohtlikke võimalusi. Esimene neist kandis vilja 55. minutil, kui Lucas Moura lõi seisuks 2:1. Brasiillane oli õige mees õiges kohas ka vaid neli minutit hiljem, kui viigistas seisu 2:2-le.

Pärast Tottenhami teist väravat Inglismaa klubi hoog mõnevõrra rauges ja ka Ajax suutis taas häid võimalusi tekitada. Amsterdami meeskonna teise värava löönud Ziyechil, kes tabas ka posti, oli mitu hea šanssi võõrustajad uuesti juhtima viia, kuid vajaka jäi täpsusest. Kuigi mängu tulemus näis üleminutitel juba otsustatud olevat, suutis Tottenham viiendal lisaminutil siiski veel ühe võimaluse tekitada ja sellest piisas – Lucas Moura mängu kolmas värav viis Tottenham Hotspuri esmakordselt Meistrite liiga finaali.

Tottenham läheb 1. juunil Madridis peetavas finaalis vastamisi Liverpooliga, kes suutis teises poolfinaalis võõrsil Barcelonalt saadud 0:3 kaotuse pöörata kahe mängu kokkuvõttes 4:3 võiduks. Viimati mängisid kaks Inglismaa klubi Meistrite liiga finaalis 2008. aastal, kui Manchester United alistas penaltitega Londoni Chelsea.

Enne mängu:

Eelmisel teisipäeval Londonis peetud avamängus alistas kohtumist domineerinud Ajax Tottenham Hotspuri Donny van de Beeki väravast 1:0, kuid Inglismaa klubi ei saanud toona aga aidata meeskonna peamised ründetähed Son Heung-min ja Harry Kane. Kuigi vigastatud Kane on sunnitud ka korduskohtumise vahele jätma, on kollaste kaartide tõttu eemale jäänud Son tagasi Tottenhami rivistuses.

Ajalugu soosib korduskohtumises Ajaxit, sest viimasest 17-st poolfinaali koduse avamängu kaotanud meeskonnast on finaali jõudnud vaid üks – seda Ajax 1996. aastal.

Pikal Meistrite liiga hooajal oli Tottenham lähedal sarjast väljakukkumisele juba grupifaasis, sest kolmandaks jäänud Milano Interiga koguti sama palju punkte. Otsustavaks sai Inglismaa klubi Milanos löödud võõrsilvärav, mis aitas Spursi edasi kaheksandikfinaali, kus Dortmundi Borussia alistati juba kindlalt 4:0. Veerandfinaalis oli Tottenham dramaatilisel moel üle Manchester Cityst, kelle arvelt jõuti poolfinaali tänu võõrsil löödud väravatele.

Noore ja talendika Ajaxi meeskonna selle hooaja Meistrite liiga teekond on olnud pikk, sest võistlustulle astuti juba kvalifikatsiooni teises ringis, kus alistati Grazi Sturm 5:1. Kolmandas ringis oli Hollandi meeskond parem Liege'i Standardist ning play-off'ides võideti Kiievi Dünamot. Alagrupist Bayerni järel teisena edasi pääsenud Ajax võttis oma esimese suure skalbi veerandfinaalis, kus lülitati konkurentsist tiitlikaitsja Madridi Real. Amsterdami meeskond jätkas samaviisi ka veerandfinaalis, kus kahe mängu kokkuvõttes alistati Itaalia meister Torino Juventus 3:2.

Tottenhami ja Ajaxi omavahelise poolfinaali võitja kohtub 1. juunil Madridis peetavas finaalis Liverpooliga, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes Barcelona 4:3.

Toimetaja: ERR Sport