Käsipallikoondise peatreener: EM-valikmängudeks Lätiga on vundament rajatud

Esmaspäeval tuli Tallinnas kokku Eesti käsipallikoondis, et valmistuda neljapäeval ja pühapäeval peetavateks Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks Lätiga.

Viimati oli käsipallikoondis täies koosseisus koos oktoobri lõpus, kui mängiti Hollandi ja Sloveeniaga. Jaanuarikuus toimus osade koondislastega ka treeninglaager Poolas. Nüüd on koondise treeneril Thomas Sivertssonil taas ainult mõned päevad, et Euroopast ja Eesti klubidest kokku tulnud koondislastest ühtne meeskond moodustada.

"Nüüd on meil vundament juba rajatud," rääkis Sivertsson ERR-ile. "Paljud asjad, mida me rahvuskoondise juures teeme, on samad, mida mängijad teevad ka oma koduklubides. Tuleb lihtsalt meeskond kokku sulatada ja selleks on
meil neli-viis treeningut. Usun, et see õnnestub meil päris hästi."

Eesti jäi oktoobris kindlalt alla nii Hollandile kui Sloveeniale. Lõunanaaber Läti, kellega nüüd kaks korda järjest mängitakse, võitis aga Hollandit. Kas keskenduda rohkem oma mängu lihvimisele või lähtuda vastasest?

"Pean lähtuma mõlemast, ma arvan umbes pooleks," tõdes Sivertsson. "Tähtis on, et me teaks, mis on Läti koondise mängus võtmekohad, kuidas nad mängivad ja millised on meie plaanid nende mängu või individuaalsete mängijate takistamiseks. Aga teisalt ei taha ma liialt palju nendele keskenduda, sest me peame ka ise hästi mängima, eriti rünnakul."

Vähem kui kuu aega tagasi koondisega liitunud väravavahtide treener Janne Ekman on Sivertssoniga varem koos töötanud klubitasandil. Eesti koondist Ekman veel ei tunne, kuid video vahendusel on mängijatega kursis ja näeb neis palju potentsiaali. Ka temal tuleb lühikese ajaga ära teha suur töö.

"Kõige tähtsam on meie jaoks vastase analüüsimine, et näha, kuidas teise meeskonna mängijad väravaid viskavad," kinnitas Ekman. "See on sel nädalal kõige tähtsam. Muidugi, oluline on ka väravavahte tundma õppida - nii inimeste kui mängijatena."

Eesti põhimeestest on puudu põlvevigastust raviv Mait Patrail. Kui suure augu see meie meeskonda jätab?

Kui tipptaseme mängija saab vigastada, siis see loomulikult Eesti jaoks hea ei ole," nentis koondise peatreener. "Aga see annab võimaluse mõnele teisele
mängijale end sel positsioonil näidata ja võib-olla aitab see kaasa tema kiirele arengule. Käsipallikoondisse jääb Patrailist muidugi auk, kuid me teeme tööd selle nimel, et seda täita."

Eesti-Läti EM-valikmäng on neljapäeval otseülekandes ka ETV2 ekraanil, algusega kell 19.20.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: