Euroopa liiga: Chelsea lõi Kiievis viis väravat, Inter langes kodus välja ({{commentsTotal}})

Internazionale mängijad pärast kaotust Salzburgile
Internazionale mängijad pärast kaotust Salzburgile Autor/allikas: AP/Scanpix

Jalgpalli Euroopa liigas jõudis neljapäeval kindlalt kaheksa parema sekka Londoni Chelsea; Napoli ja Valencia pääsesid napimalt ning Internazionale langes kodusel Giuseppe Meazzal konkurentsist.

Kodus toimunud avamängu 3:0 võitnud Chelsea alistas Dünamo Kiievi võõrsil 5:0, kübaratrikini jõudis Olivier Giroud ning ühe tabamuse lisasid Marcos Alonso ja Callum Hudson-Odoi.

Kahe mängu kokkuvõttes sai 4:3 edasi Napoli, kuigi neljapäeval jäädi Salzburgile alla 1:3. Napilt pääses Valencia, kes ei suutnud eelmisel nädalal koduväljakul Krasnodari vastu enamat 2:2 viigist ja jäi nüüd Venemaal 85. minutil kaotusseisu, aga kindlustas edasipääsu Goncalo Guedese kolmanda üleminuti väravast.

Pierre-Emerick Aubameyang lõi kaks väravat, Ainsley Maitland-Niles lisas ühe tabamuse ja Arsenal muutis võõrsil saadud 1:3 kaotuse 3:0 võiduga edasipääsupiletiks. Kehvasti käis aga Milano hiiu Internazionale käsi, kes kaotas kuuenda minuti Luka Jovici väravast Frankfurdi Eintrachtile ning langes edasisest konkurentsist. Avamängu 3:1 võitnud Villarreal alistas Peterburi Zeniidi seekord kodus 2:1.

Lisaajale läksid Praha Slavia - Sevilla (2:2) ja Benfica - Zagrebi Dinamo (1:0) kohtumised, milles võidutsesid Praha (4:3) ja Benfica (3:0).