Kriisa: mul on hästi läinud, sest tiimikaaslased võtsid mind kiiresti omaks

Foto: 15min.lt/Scanpix

18-aastase korvpalluri Kerr Kriisa jaoks on viimased päevad pakkunud suurepäraseid emotsioone ja ootamatuid võimalusi.

Eelmise aasta augustis Kaunase Žalgirise noortemeeskonnaga liitunud Kriisa tõusis järgnevate kuudega meeskonna põhitegijaks. Möödunud nädalavahetusel säras tagamängija Žalgirise kodusaalis toimunud noorte Euroliiga etapil. Kaunase klubi võiduga kulmineerunud turniiril valiti just Kriisa kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Juba kolmapäeval istus ta aga lennukisse, et sõita Ameerika Ühendriikides korvpalliliiga NBA poolt korraldatavasse korvpallilaagrisse. Laagri ametlik nimetus on Basketball Without Borders. Kutse mainekasse laagrisse teenis Kriisa tõepoolest viimasel hetkel, mistõttu ta eesseisvast väga palju teadmisi ei oma. Vikerraadio tabas Eesti noortekoondislase telefonitsi Kopenhaageni lennujaamast.

"Täna lähen ehk kolmapäeval ja tagasi tulen nädala pärast," rääkis Kriisa. "Plaanis on, et homme jõuan kohale, kolm päeva treenime, esmaspäeval on vaba, saab mänge vaadata ja teisipäeval tuleb lennuk tagasi."

Eraldi ettevalmistust Kriisa laagriks teha ei jõudnud ja noormees usub, et seda ei oleks vaja olnudki. "See laager on rohkem individuaalne. Mängitakseviis viite, tehakse individuaalseid harjutusi. Selleks laagriks eraldi ette valmistada ei saaksi," tunnistas Kriisa. "Lähen nii nagu eelmine nädal läksin Kaunase turniiri mängima - ei osanud midagi ette näha ja eks näha, mis seal välja tuleb."

NBA poolt korraldatavasse korvpallilaagrisse kutsuti Euroopast kokku kümme noormeest, lisaks mängijaid Kanadast, Austraaliast ehk seltskond on kirju. Eestlase kutse ei tulnud aga tühjast kohast, sest Leedu meeskonna ridades on noormees näidanud nädalast nädalasse häid sooritusi. "Ma arvan, et mul on väga hästi läinud, sest meeskonnakaaslased võtsid mind hästi omaks. Seepärast on endal ka hästi välja tulnud ja see on suurimad põhjuseid, miks praegu kõik on enam-vähem klappinud," rääkis Kriisa. "Kõik on kokkuhoidvad ja südid - kunagi alla ei anna."

Lisaks Kriisale on meeskonnas veel üks taanlane ja ukrainlane, kes on klubis veetnud juba viis aastat ning kellega arvestatakse juba justkui kohaliku mängijaga. "Ma ise alguses põdesin leedu keelt, aga kui ma siin olen juba 6-7 kuud olnud, siis tegelikult midagi väga hullu pole," jätkas Kriisa. "Teatud sõnad on sarnased vene keelega. Ma saan korvpallialaselt aru peaaegu kõigest. Üllatavalt hästi olen sellega hakkama saanud, aga rääkimisega on raske, kuna sõnavara ei ole veel lai."

Kerr Kriisa ütleb, et iseenda korvpallialast arengut on tal Leedus veedetud suhteliselt lühikese aja baasilt keeruline hinnata. Tema etteasteid on aga koduklubis märgatud ja alles teisipäeval osales 18-aastane mängumees Žalgirise põhimeeskonna treeningul.

"Päris huvitav oli," ütles Kriisa. "Samamoodi võeti mind väga hästi jälle omaks. Peatreener oli väga okei ja isegi mängijad tänitasid mind selle NBA-ga. Hommikul oli jõusaal ja seal pandi puid alla. Kokkuvõttes väga positiivsed muljed."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: