Pohlak: keeruline aasta, aga tulime sellest auga välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak rääkis traditsioonilise Jalgpalligala järel, et uus aasta võiks endaga kaasa tuua sama põneva Premium liiga hooaja ning järgmised sammud mängijate arengus.

Millise hinnangu annab Pohlak lõppevale jalgpalliaastale? "Liiga poole pealt ütleksin nii, et olid väga keerulised eeldused. Mitme klubi loobumine või mitte kaasa mängimine, probleemid liiga komplekteerimisel, mis lõpuks kulmineerusid põnevaks ja huvitavaks liigahooajaks. Mängijate poole pealt huvitav aasta, Joonas Tamm Euroopa liga põhiturniiril põhimängijana, Ragnar Klavani siirdumine Serie A-sse, Rauno Sappineni ebaedukas algus Belgias ja väga edukas algus Hollandis, Sergei Lepmetsa esilekerkimine koondise esiväravavahiks. Mängijate poole pealt ütleksin, et pigem isegi hea hooaeg."

"Koondise poole pealt ütleme nii, et uus keeruline mudel - Rahvuste liiga - sealt lõpuks nelja punktiga väljuda ei olnud sugugi halb, arvestades, et meie võtmemängijad jäid enamikest mängudest eemale. Ühtepidi ütleks, et keeruline aasta, aga me tulime sellest auga välja," võttis Pohlak aasta kokku.

"2019. aastale võiks panna kolm erinevat verstaposti, kolm erinevat vaatenurka," jätkas EJL-i president. "Premium liigas tahaks sama põnevat ja veel tihedamat hooaega. Kõik eeldused selleks on täna loodud. Mängijate poole pealt tahaks loota järgmisi samme edasi, mis peaksid tagama selle, et koondis suudaks väga keerulises valikgrupis teha väärika esinemise. Kui küsida, milleks, siis kasvõi selleks, et laduda vundamenti Rahvuste liiga D-tasandiks. Koondis läheb endast andma kõik, aga see on ka maksimum, mida saame soovida."

Kui kaugel on koondise järgmised mängud? Kas jaanuari alguses mängitakse ja mis saab nendest tühjadest päevadest, mis valikmängude vahele jäävad? "Tühje päevi on kaks, märtsi teine ja novembri esimene mängupäev. Seal oleme pidanud konkreetseid läbirääkimisi ja ootame kinnitusi vastaste poolt. Mingit imet ei ole, kõik teavad, kes on need neli koondist, kes nendel päevadel vabad on. Tegutsesime kiiresti, sisuliselt järgmisel hommikul pärast loosimist olime teinud oma ettepanekud ja ma eeldan, et uue nädala esimestel päevadel võiks kinnitused ära tulla."

"Mis puudutab aasta lõppu ja uue aasta algust, siis pall on praegu koondise treenerite ja organisatoorse tiimi käes," sõnas Pohlak. "Meil on neli alternatiivi, mida me kaalume. Kõik on oma plusside-miinustega ja kõik natuke ka 'ujuvad'. Seepärast ma ei saa midagi kindlat veel öelda. Need variandid, mis on kindlamad, on väga ebamugavatel kuupäevadel ja need, mis on sobivatel kuupäevadel, on 'ujuvad'. Proovime anda enda parima, et need asjad paika saada."

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: